Uszkodzony przegub?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Uszkodzony przegub?

Postprzez Golf_GL » 27 wrz 2015, o 16:19

Witam wszystkich :)
Od pewnego czasu w moim Golfie przy skręcaniu w prawo słychać odgłosy głośnego tarcia/ocierania. Objawy te występują również przy zagaszonym silniku- gdy się pchnie auto na luzie i skręci kierownicą w prawo. Dodam, że podczas jazdy na wprost, np podczas przyspieszania nie słychać żadnych niepokojących odgłosów.Zauważyłem również że samochód w czasie jazdy zaczyna jakby uciekać- raz w prawo, raz w lewo. Co może przyczyną tarcia przy skręcaniu oraz gorszego prowadzenia auta ?
Pozdrawiam I dziękuję za wszystkie porady.
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Uszkodzony przegub?

 

Re: Uszkodzony przegub?

Postprzez Thorsten » 27 wrz 2015, o 16:56

Objaw występuje na obu kołach czy jednym? Na swoim przykładzie stawiam na łożysko koła które przy skręcie w lewo dawało odgłos tarcia. Pogorszenie prowadzenia może być tego skutkiem. Podnieś auto tak by koło było w powietrzu i złap po lewej i prawej stronie koła i pomachaj w lewo w prawo jak całe koło ma luzy to już czeka się naprawa. Wracając do uciekania auta to jest to zawsze czy tylko przy hamowaniu?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Uszkodzony przegub?

Postprzez Golf_GL » 27 wrz 2015, o 17:10

Odgłos tarcia słyszalny jest zarówno w prawym jak i w lewym kole.Natomiast łożyska byly zmieniane- jedno na wiosnę w tym roku, a drugie ok. 3 lat temu. Auto zaczyna uciekać na boki, gdy złapie nieco nierówności, np. kolein.
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Uszkodzony przegub?

Postprzez suchyvw » 27 wrz 2015, o 19:41

Golf_GL napisał(a): Auto zaczyna uciekać na boki, gdy złapie nieco nierówności, np. kolein.


mam ten sam problem co kolega jestem świeżo po wymianie przegubów,swożni,końcówek drążka,lozysk i tuleji wachacza, przed wymianą nie bylo czegos takiego
To nie tylko samochód lecz kawałek życia..
moj-golf/golf-iii-1-8-adz-t51854.html
suchyvw
Badacz tematu
 
Posty: 224
Dołączył(a): 2 cze 2012, o 20:29
Lokalizacja: Łączno/Morąg

Re: Uszkodzony przegub?

Postprzez Radi » 27 wrz 2015, o 20:37

Z tego co od zawsze wiedziałem uszkodzenia przegubów rozpoczynały sie tzw pukaniem przy ruszaniu na skręconych kołach, ale mało pewnie jeszcze wiem. A jak u Ciebie wygląda stan sworzni i końcówek drążków?
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Uszkodzony przegub?

Postprzez Golf_GL » 28 wrz 2015, o 18:57

Na przeglądzie diagnosta stwierdził że końcówki drążków są ok. Natomiast sworzeń jeden wymieniłem, gdyż drugi był ok. No i właśnie problem, który opisałem pojawił się po tej wymianie. Czy możliwe jest, że nieprawidłowe ustawienie sworznia jest przyczyną tego tarcia podczas skręcania i ściągania auta na boki?
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości