Trwałość łożysk

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Trwałość łożysk

Postprzez Adam.M » 26 lip 2010, o 10:43

Jak czesto wymieniacie łożyska? Spojrzałem w notatnik serwisowy i jest tak:

łożyska przednie wytrzymały mi 25 000 km (155k - 180k)
łożyska tylne 40 000 km (145k - 185k)

nie za krotko, jak sadzicie?
Adam.M
 

Trwałość łożysk

 

Postprzez prezesik » 26 lip 2010, o 13:25

Jak łożyska firmy "KRZAK" to tyle mogą wytrzymać.
A jeżeli po wymianie łożysk np. z przodu nie była robiona geometria kół to i tak długo wytrzymały...
Tył mógł być zbyt mocno dokręcony lub zbyt luźny.
Łożyska szybciej polecą jak np. założysz jakieś koła z oponami zdartymi z jednej strony, wtedy koło nie stoi na jezdni pod odpowiednim kątem i wtedy też łożyska "baj baj".

Polecam łożyska firmy SKF.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Adam.M » 26 lip 2010, o 19:34

przednie rzeczywiscie "KRZAK", teraz juz zmienione na porządne, a tylne chyba SKF bo cena byla 60 zl,
geometria z przodu napewno dobra bo byla sprawdzana na ostatnim przegladzie, jesli chodzi o opony to rzeczywiscie nie sa pierwszej mlodosci.

Dodatkowo uslyszalem dzis od mechanika ze ciagniecie przyczepy, szczegolnie obciazonej dobija tylne lozyska, co ostatnio mialo miejsce, poki co zrobione, zobaczy sie ile teraz wytrzymaja
Adam.M
 

Postprzez pablomed » 26 lip 2010, o 22:17

Adam.M, powinny wytrzymać z tyłu przynajmniej ze 100 tysięcy. Ty masz bębny ale ja mam tarcze i przy każdej zmianie tarcz zmieniam również łożyska żeby nie zakładać starych. Na obecnych ma zrobione 150 tysięcy, na przednich tyle samo. Dobrym łożyskom i prawidłowo naciągniętym jeśli o tył chodzi tak szybko nic nie zaszkodzi. Mam Fagi czy jakoś tak
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez prezesik » 27 lip 2010, o 08:41

Adam.M napisał(a):geometria z przodu napewno dobra bo byla sprawdzana na ostatnim przegladzie
po wjechaniu na przegląd zmierzą Ci tylko zbieżność/rozbieżność kół (czerwona, żółta i zielona lampka), ale w taki sposób nie ma możliwości sprawdzenia kąta nachylenia koła.
Jeżeli podczas wymiany łożysk zwrotnica odkręcana była od macpersona to na bank masz zepsuty kąt ustawienia koła, wtedy konieczna geometria w zakładzie. Natomiast jeżeli przy wymianie łożysk wyjęty był cały macperson razem ze zwrotnicą (nie rozkręcane od siebie) to obędzie się bez robienia geometrii.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Adam.M » 28 lip 2010, o 18:18

mozliwe ze mialem zle zalozone te poprzednie lozyska, bo przy odbiorze auta po robieniu przednich ostatnim razem po 10 minutach wrocilem bo cos stukalo, okazalo sie ze gorna sruba teleskopu byla niedokrecona :dobani: wiec podobnej fachowosci mozna sie spodziewac po montazu samych lozysk. oczywiscie bylem tam ostatni raz a teraz robil mi zupelnie inny polecany zaklad wiec moze teraz bedzie ok.
Adam.M
 

Postprzez SotoM » 30 lip 2010, o 23:26

ważne aby lozysko było dokrecone zgodnie z zalecana siłą... bo wiekszosc mechaników i dopiepsza rurą ile wlezie. a to bład... lub nie dokreci nakretki centralnej piasty... i montaz łozyska do zwrotnicy jak i piasty do łożyska jest ważny...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Repsol » 31 lip 2010, o 14:42

SotoM napisał(a):bo wiekszosc mechaników i dopiepsza rurą ile wlezie


Ja tak zrobiłem i hulo... :-P :hyhy:
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez SotoM » 31 lip 2010, o 22:10

moze akurat trafiłes na zadana siłę... ;-)
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości