Tarcie w skrzyni

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Tarcie w skrzyni

Postprzez Bajer » 20 mar 2007, o 19:12

W moim golfie jak jade (najczęściej jak puszczam z gazu) słychać drobne tarcie które wydobywa się najprawdopodobniej w skrzyni co to może byc. Może mało oleju w skrzyni??
MOże jest zurzyty??
Nie mam zielonego pojecia. PROSZE O POMOC


SKRZYNIA MANUALNA
Bajer
 

Tarcie w skrzyni

 

Postprzez sebaa » 21 mar 2007, o 14:00

Szczerze, to nie mam pojęcia. Ciężko tak określić co to może być i jak brzmi to tarcie..
Tak więc bardzo bym chciał, ale niestety nie mogę pomóc. :(

Pozdrawiam.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez karol » 27 mar 2007, o 21:33

słuchaj często na 5 dzieja się dziwne żeczy .Własnie remontuje skrzynie .Bo dziwne szumy były najpierw szumy a potek głosniej i głosniej.Przedewszystkim sprawc olej.Zwruc uwage czy tok się dzieje na postoju na luzie czy w trasie.Może to łozysko oporowe jak na postoju na luzie GENERALNIE OLEJ
karol
 

Postprzez max » 14 kwi 2007, o 12:44

miałem podobny problem.wymieniłem łozyska oporowe w mechanizmie różnicowym skrzynki biegów ,wałka sprzęgłowego ale nie usunąłem do końca szumów.winą jest samo zużycie skrzynki , biegi ,synchronizatory,olej w tym wypadku ma drugorzędne znaczenie ,chyba ,że go brak.sprawdz łożyska kół,szumy przenoszą sie tak ,że trudno ustalić ich pochodzenie .
pozdrawiam
max
 

Postprzez Piotruch » 9 maja 2007, o 15:34

Jesli mozesz to jedzi jak naszybciej do mechanika!!! Umnie bylo podobnie i zlekcewazylem to a teraz mam do wymiany skrzynie biegow
Piotruch
 

Postprzez vibes » 7 cze 2007, o 04:37

Zgadza się, są to łożyska oporowe, nic innego. Należy pilnować bo łatwo rozwalić skrzynię.
--==///Memento Mori///==--
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez TOMMy » 7 cze 2007, o 10:12

Hmm mój znajomy miał podobny problem i wymiana tych elementów nie opłacała się, bo po miesiącu znowu było słychać jakieś tarcie... Po prostu czeka, aż mu się skrzynia rozsypie i kupi nową :-P Wyjdzie mu taniej :-P
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez ŁukaszGarbus » 31 lip 2007, o 12:08

ja mam podobny problem na 3,4 i 5 słysze metaliczny stukot jest równomierny powiedzcie mi co to moze byc dzieje mi sie to powyzej 2000obr\min :cry: oby to nie była skrzynia do wymiany :-|

pozdrawiam wszystkoch
Łukasz
ŁukaszGarbus
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 lip 2007, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez arczi » 11 lis 2007, o 20:13

mam problem ze skrzynia raz biegi wchodza ok a raz wogulle nie chca sprzeglo raczej pracuje objawy sa tez takie ze jak jade to cos zaczyna piszczec nastepnie trzec sa tez opory toczenia auto slabnie niewiem czy to sprzeglo czy skrzynia niestety juz odstawilem malenstwo i bede zabieral sie do naprawy poniewaz nieda ssie jechac ( acha na luzie auto czasami ciagnie co moze byc ?????) :idea:
arczi
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 20:06
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Pawlo » 13 lis 2007, o 22:26

tez mam te szmery a wlasciwie walenie w skrzyni jednak tylko na wstecznym bo poprzedni wlasciciel jezdzil bez oleju.zrobic nic z tym sie nie da jedynie wymiana skrzyni ale dopuki sie nie rozleci jezdze.
Avatar użytkownika
Pawlo
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 21:03
Lokalizacja: Kutno

Postprzez arczi » 15 lis 2007, o 20:01

spoko panowie wczoraj zdemontowalem skrzynie myslalem ze to sprzęgło ale niestety sprzęglo jest gites a skrzynia niema 75% uzębienia wiec cza szukac nowej najlepsze jest to ze miala ful stanu oleju i do ostatniej chwili bylo extra zadnych objawow nie bylo po prostu nadszedl jej czas pozdrawiam :lol:
arczi
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 20:06
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Drivani » 23 sty 2008, o 00:10

Mam podobny problem słysze tarcie szczególnie na mniejszych predkosciach,na luzie tez-zmieniałem opony ,wywazałem koła,zmieniłem łozyska i słychac takie łe,łe,łe-jakby opona biła a nie bije bo na bank koła ok-jeśli to tzw łozyska oporowe to ile one kosztują i czy mozna samemu je zmienic?bez wyciągania skrzyni?

[ Dodano: 2008-01-22, 23:28 ]
jeszcze raz pisze odnośnie skrzyni-zna ktoś strone na której jest rozrysowana budowa skrzyni biegów z czesciami?pyt2 czy gdybym wypuscił rózowy olej i nalał zwykłego hipolu-zmniejsze tarcie-odgłosy?bo niektórzy mówią ze mogą pasc synchronizatory na zwykłym hipolu,czy odnosnie tego stukania tzw-łe,łe,łe-czy mozna szukac przyczyny w półosiach jesli przeguby przy skrecie nie stukają?
janek
Drivani
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 paź 2007, o 21:01
Lokalizacja: łodzkie


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości