Szumy przy jeździe na wprost oraz skręcie w prawo

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Szumy przy jeździe na wprost oraz skręcie w prawo

Postprzez kfollo » 7 lis 2013, o 22:35

Mam problem na który nie mogę znaleźć odpowiedzi, otóż w moim Golfie od pewnego czasu słychać szumy podczas jazdy, nasilające się przy skręcie w prawo. Wystarczy mały ruch kierownicą w prawo i słychać dziwne szumy a na kierownicy daje się odczuć "Mrowienie" Szumy te słychać przy prędkości 70-100 km/h. Podczas skrętu w lewo zanikają całkowicie. Wymieniłem opony oraz lewe łożysko wraz z piastą i nadal szumi. Przeszukałem internet i owszem pojawia się taki problem lecz nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i udało mu się go rozwiązać?
kfollo
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 22:59
Lokalizacja: śląsk

Szumy przy jeździe na wprost oraz skręcie w prawo

 

Postprzez k-m-r1 » 8 lis 2013, o 00:02

a sprawdzałes luzy na pułosi?

łąpiesz żabką pułośke auto na biegu i recznym

i prubujesz obracac jak jest wiecej jak 1 mm luzu to do wymiany przegub

to pewnie przegub zewnętrzny będzie bo one czesto dostają luzu

i jeszcze zbierzność jak po przegubie będzie dalej to samo

ale to nie koniec warto sprawdzic czy zacisk odbija czy tarcza prosta ....

może coś chaczy o opone?
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez prezesik » 8 lis 2013, o 01:23

Jeżeli szumy i drżenie przy skręcie w prawo to na bank łożysko w lewym kole do wymiany. Lewe koło dlatego, że przy skręcie w prawo jest na nie większy nacisk, dlatego słychać łożysko.
Podnieś lewą stronę, złap koło rękami u góry oraz na dole i poruszaj nim. Jak usłyszysz pukanie i lekki luz koła to łożysko na 100% do wywalenia.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


- - - https://www.extrarozwod.pl/rozwody-piekary-slaskie.php



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości