Szarpnięcia podczas zmiany biegu ...

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Szarpnięcia podczas zmiany biegu ...

Postprzez szelesto5 » 22 kwi 2008, o 17:16

Witam. Posiadam Golfa III kombi 1997r Problem mam taki, że gdy zmieniam bieg to muszę łagodnie popuszczać sprzęgło bo gdy zrobię to szybciej to czuć szarpnięcie. Gdy ruszę gwałtownie to podskakuje przód tak jakby podrywało do góry a gdy ruszam delikatnie do tyłu i powoli się toczę, wciskam sprzęgło to także czuć podskok. Dziwne no przez ten czas staram się delikatnie ruszać i zmieniać biegi nawet na tych wyższych. Wiem, że jest coś nie tak myślałem przegub ale przegub na skręconych kołach by było słychać. Dowiedziałem się że prawdopodobnie poduszki od skrzyni lub silnika są już wywalone. Nie wiem ile tam jest poduszek. Podobno 2 od silnika i 1 od skrzyni. Może ktoś więcej wie na ten temat, załóżmy jakie to koszta i czy ta wymiana jest pracochłonna. Z góry dzięki za odpowiedzi w tej sprawie. Pozdrawiam.
szelesto5
szelesto5
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 18:25
Lokalizacja: Mazury

Szarpnięcia podczas zmiany biegu ...

 

Postprzez piotr0488 » 25 kwi 2008, o 10:22

jest to wina gum na wahaczach --- mozesz to sprawdzac ruszajac kolo w przod i w tyl, jak bedzie luz go gumy do wymiany, sparwdz jeszcze czy z przeglubow nie wycieka smara, w silniku masz 3 poduszki, gdyby byly wywalone poduszki w silniku to podszam odpalania i podczas gaszenia by trzeslo calym samochodem...
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez szelesto5 » 1 maja 2008, o 02:36

Cze. Nie sprawdzałem tego co opisałeś bo nie mam kasy aby coś się dowiedzieć jak na razie. Wspomniałeś o szarpnięciu podczas uruchamiania auta mam to odczucie ale gdy auto stało zimą i to powodem są prawdopodobnie świece ale dzięki za radę na pewno skorzystam z Twoich wiadomości jak coś będę wiedział napewno dam znać pozdrowienia.

[ Dodano: 2008-05-07, 18:25 ]
Już mam zrobione. Okazało się że poduszka od skrzyni biegów są też dwie poduszki od silnika lecz wywalona była od skrzyni. Zobaczyłem to po otwarciu maski i ruszeniu autem do tyłu silnik aż się kładł na bok i widać było jak poduszkę podrywało. Podczas wymiany był problem z odkręceniem śrub są tam dwie pordzewiałe i mały dostęp ponieważ mieści się tam ABS. Koszt poduszki od 35zł do ponad 100zł. Jak ktoś ma ten problem warto kupić w średniej cenie oby nie najtańszą. Koszt wymiany zależy gdzie i u kogo ale śpiewali mi od 30zł do 70zł wiadomo wybrałem gdzie taniej. Pozdrawiam.
szelesto5
szelesto5
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 18:25
Lokalizacja: Mazury


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości