Szarpie przy lekkim dodawaniu/odejmowaniu gazu

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Szarpie przy lekkim dodawaniu/odejmowaniu gazu

Postprzez adziok09 » 6 cze 2014, o 20:54

Witam

Panowie tak mi sie wydaje że mam problem z mocowaniem skrzyni ale moge sie mylić. Objawy są takie:

Przy obrotach 2000rmp i mniejszych jak puszcze szybko noge z gazu to jest szarpnięcie a jak po puszczeniu nogi z gazu nawet nie wiem jak lekko dam noge na gaz to znów jest te szarpnięcie. Wygląda to tak jakbym dał gaz conajmniej do połowy a ja mega lekko daje i szarpie, zdarza się że poniżej 2000 rpm zaczyna skakać jak kangur :D ale to czasami

Drugi objaw
Dojeżdzam do skrzyżowania powiedzmy i wciskam sprzegło i hamulec a tu obroty troche spadają i tak drży jak 3 cylindrowiec


Trzeci i ostatni objaw ale chyba nie związany ze skrzynią ale wybierakiem

Lewarek tak lekko chodzi że na luzie drży a podczas jazdy najbardziej na dziurach skacze ale biegi nie wypadają. Żeby bardziej uzmysłowić jak to jest to moge powiedzieć że uczucie jest takie jakby ten lewarek w powietrzu chodził (ale tu chodzi mi o siłe jaką trzeba użyć do ruszenia drązkiem) biegi wchodzą ok , tylko ten drążek lata.... ;( jak w starym autobusie

Nie wiem gdzie ten problem moge przypiac bo wiaze sie pewnie to z silnikiem

Wymieniłem już wszystko co sie da:
Kopułke, palec, kable WN, świece, filtry wszystkie możliwe, sprzegło, nawet skrzynie

Paliwo nie ma znaczenia czy Verva czy nie, czy doleje jakiś super hiper dodatek do paliwa też nic to nie zmienia

Myślałem też na tą gumową podstawą wtrysku bo w sumie to nigdy nie była wymieniana ale czy to może byc przez nią?
Przyspiesza jak rakieta nic nie przerywa mało pali w mieście przy korkach z 7.5 /100km
Mam też że tak powiem katalizator w proszku bo słysze jak ceramika daje na dziurach

Panowie proszę o pomoc bo tak jak kiedyś mi to nie przeszkadzało to teraz jest już mega uciążliwe.


Z góry dziękuje
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Szarpie przy lekkim dodawaniu/odejmowaniu gazu

 

Postprzez Paweu » 7 cze 2014, o 19:47

Sprawdź stan poduszki skrzyni biegów. Opisane przez Ciebie zachowania auta pasują do objawów uszkodzonej poduszki skrzyni biegów. A może po prostu poducha skrzyni nie jest dokręcona po wymianie? Sprawdź to .

Co do cen i producentów. Tanie zamienniki można sobie powiesić na ścianie. Szukaj ori. Niestety nie jest tania. :-|
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez adziok09 » 11 cze 2014, o 21:33

No to Ci powiem że mnie troche zmartwiłeś...
Bo oryginalnej nigdzie nie ma :(

Naprawde żadna firma, jakiś Meyle albo lemforder, febi sa aż tak beznadziejne..?

[ Dodano: 2014-06-11, 20:33 ]
A jak powinna być mocowana poduszka Golf 1991.11 1.4 ABD
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez Paweu » 12 cze 2014, o 00:10

adziok09 napisał(a):Naprawde żadna firma, jakiś Meyle albo lemforder, febi sa aż tak beznadziejne..?


Na meyle szkoda pieniędzy..

Szukaj lemfordera.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez adziok09 » 13 cze 2014, o 15:20

Witajcie

Już wszystko jasne po kliku godzinach przy golfie juz wszystko wiem. Po dotknięciu każdej z poduszek jak silnik pracował sytuacja ma się tak:

Poduszka przednia : bardzo lekkie ledwo wyczuwalne wibracje
Poduszka lewa od skrzyni wogole nie czuć wibracji
Poduszka prawa od pasażera czuj drżenie jak bym młot pneumatyczny włączył


I teraz moje pytanie
Jak jest mocowania ta poducha bo nie wiem ile śrub mam szukać a najpierw chce sprawdzić czy jest dokrecona.

[ Dodano: 2014-06-13, 19:17 ]
Witajcie jeszcze raz

Już znalazłem na allegro poduche żeby sobie zobaczyć jak cała wyglada i pomimo tego że tych poduch jest strasznie wiele rodzaji to ta najbardziej wyglada jak moja obecna:
http://allegro.pl/lemforder-poduszka-si ... 39568.html

ale tam napisali prawie wszystkie silniki tylko nie 1.4
Możliwe że ktoś (poprzedni własciciel) zamontował złą poduche?
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb


- - - www.pakwit.pl/konfekcjonowanie-towarow/



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości