Stuki w skrzyni

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Stuki w skrzyni

Postprzez golf 1.4 » 5 lis 2014, o 23:15

Witam. w moim golfie 1.4 ABD 93r skrzynia 5 biegów, coś stuka i myślałem że to coś w silniku ale gdy wcisnę pedał sprzęgła to stukanie ucicha, puszczam pedał sprzęgła to znowu słychać stukanie. Czy to kończy się skrzynia? Biegi wchodzą normalnie a oleju nigdy w niej nie zmieniałem i nie sprawdzałem ile jest...
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Stuki w skrzyni

 

Postprzez BialyUst » 6 lis 2014, o 14:45

stawiam na sprzeglo a nie skrzynie
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez golf 1.4 » 6 lis 2014, o 20:43

Sprzęgło wymieniałem na Luka w maju i przez tydzień pedał dał się wciskać dosłownie jednym palcem ale po tygodniu już wszystko było jak przed wymianą, czyli zaczął ciężej chodzić, łapie od końca i skrzypi gdy wciskam lub puszczam pedał sprzęgła. Sprzęgło wymienione wraz z łożyskiem i dociskiem.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 7 lis 2014, o 00:27

golf 1.4 napisał(a):Sprzęgło wymieniałem na Luka w maju i przez tydzień pedał dał się wciskać dosłownie jednym palcem ale po tygodniu już wszystko było jak przed wymianą, czyli zaczął ciężej chodzić, łapie od końca i skrzypi gdy wciskam lub puszczam pedał sprzęgła. Sprzęgło wymienione wraz z łożyskiem i dociskiem.


Ciekawe czy łożysko się nie wysypało. W poprzednim golfie też wymieniałem sprzęgło na Luka i po kilku tygodniach zaczęło huczeć łożysko oporowe. Co do skrzypienia. To pewnie linka przy pedale skrzypi.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości