Stukanie przy lekkim skrecaniu? POMOCY?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Stukanie przy lekkim skrecaniu? POMOCY?

Postprzez csw123 » 27 wrz 2007, o 07:32

:( Mam maly problem gdy lekko skreecam. :(
Problem pojawia sie zawsze tylko na leciutkim łuku w prawo. Jak skrecam mocno to nic nie slychac, pojawiaa sie tylko przy bardzo lekkim poruszeniu kierownicy w prawo. i ciezko okreslic skad sie wydobywa. Jest to dzwiek podobny jakby sie cos tarło a zarazem troche stukało. I jak skrece lekko to jakbym w podlodze od strony kierowcy czul bardzo lekkie wibracje. I pojawia sie to tylko i wylacznie przy skrecaniu w prawo. A jakosc drogi nie ma znaczenia, na rownej drodze to mi sie dzieje :( :|
:?: Czy moze mi ktos pomoc ??? :?: :zalamany: :kwasny:
csw123
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 wrz 2007, o 07:24
Lokalizacja: Łask

Stukanie przy lekkim skrecaniu? POMOCY?

 

Postprzez Bartek » 27 wrz 2007, o 16:03

siemanko.pewnie masz przegob do wymiany, ale przy okazji sprawdz lozyska.pozdrawiam.
bartolassi
Avatar użytkownika
Bartek
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 11:03
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez uli » 27 wrz 2007, o 20:53

ewentualnie masz swozen wachacza sprawdz sobie pierw mniej kosztuje i szybciej wymienic go mozna pozdro 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marcinmayday » 2 paź 2007, o 23:17

może tez to być wina poduszki ja tak miałem i mechanik mówił że to przegób a to była wina poduszki przy skrzyni tylnej pozdrawiam
marcinmayday
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 17:39
Lokalizacja: Skaryszew/Radom

Postprzez Stealth » 3 paź 2007, o 15:10

jesli chodzi o tego typu usterke to ciezko tak na oko samemu ja ustalic bo wiadomo ile czesci w przednim zawieszeniu moze powodowac stuki - wiele. Mozesz takze sprawdzic co sie dzieje jadac na diagnostyke i postawic auto na szarpaku - to na pewno powinno pomoc - sam tak raz mialem - w warsztacie wymienilem wszystkie czesci eksploatacyjne z przedniego zawieszenia - wszystko ladnie, pieknie - potem kupilem alusy i jak juz wracalem do domu z zalozonymi juz felgami zaczelo mi cos stukac przy jezdzie na wprost i takze przy skrecaniu - na warsztacie gdzie wymienialem czesci nie ustalili co moze byc przyczyna - nie wiedzialem juz co robic wiec pojechalem na szarpak i tam mechanik doszedl co sie dzialo - blaha rzecz o dziwo - przy wymianie sworznia met-gum mechanik za slabo go dokrecil i wahacz sie ruszal podczas jazdy.
Tak wiec widzisz ze moze byc wiele przyczyn - od zuzytych sworzni do przegubow. Najlepiej wczesniej sprawdzic to - chyba lepiej nie wywalac pieniedzy na cos co jest sprawne.
Pozdro
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez marekkety87 » 8 sty 2008, o 23:30

na 99% przegób,miałem ten sam problem :-)
Avatar użytkownika
marekkety87
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kęty

Postprzez green87 » 28 paź 2008, o 23:43

miałem tez takie objawy jak jakies dziwne stukanie.. sądziłem ze to przegub, no i gdy wjechałem na "policjanta" urwało mi sie koło :/ jak sie okazało śruby były zerwane (mechanik mówi ze na wulkanizacji za mocno dokrecili i dlatego)
green87
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 paź 2008, o 23:39
Lokalizacja: puck


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości