standardowy problem ze skrzynią

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

standardowy problem ze skrzynią

Postprzez paniczxl » 19 lis 2009, o 13:42

Witam. Przejrzałem forum i nie mogłem znaleźć rozwiązania.
Mam taki problem że drążek zmiany biegów lata mi na bloki jak chce, muszę szukać biegów.
Na początku miałem problem żeby znaleźć odpowiedni bieg, ale jak się przyzwyczaiłem to już jest w miarę, niby wchodzą dobrze tylko trzeba znaleźć.
Teraz pojawił się kolejny problem czasem jak coś go najdzie to nie mogę za nic wrzucić 2 biegu. Po mieście jeżdżąc to masakra, więc postanowiłem to zrobić i od razu zabrać się za ten latający drążek. Dodam że gumową kulkę mam w porządku jest cała tylko że jak złapię za ten mechanizm to swobodnie nim ruszam na boki, tak powinno być? co do tej plastikowej kulki to nie mogę jej znaleźć, w moim ABU tez powinna być??
paniczxl
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 mar 2008, o 19:47
Lokalizacja: Białystok

standardowy problem ze skrzynią

 

Postprzez Sivy » 19 lis 2009, o 14:05

paniczxl napisał(a): co do tej plastikowej kulki to nie mogę jej znaleźć, w moim ABU tez powinna być?


Nazywa sie to w katalogach wałek zwrotny, ale pytaj o łącznik kulowy wybieraka skrzyni biegów. Wydaje mi sie, ze samej kulki nie kupisz i bedziesz musial zakupic calosc. Koszt jakies 30 pln z Toprana (srednia jakosc), nr oryginalu 1H0711173 na rys. nr 27.

Obrazek
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez paniczxl » 19 lis 2009, o 14:16

No rozumiem, a powiedz mi która cześć na schemacie to jest ta gumowa kulka, co też parcieje i wypada. bo wiem gdzie jest ta gumowa kulka to wtedy może po nitce do głębka znajdę miejsce gdzie powinna być ta plastikowa kulka bo jej w ogóle znaleźć nie mogę i nie mam pojęcia gdzie szukać
paniczxl
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 mar 2008, o 19:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Sivy » 19 lis 2009, o 14:27

paniczxl napisał(a):miejsce gdzie powinna być ta plastikowa kulka bo jej w ogóle znaleźć nie mogę i nie mam pojęcia gdzie szukać


Na rysunku wlasnie nr 27.
W rzeczywistosci wyglada to tak:

Obrazek
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez paniczxl » 19 lis 2009, o 14:43

No wiem tylko że u mnie jest chyba inaczej bo u mnie jest to co na zdjęciu tutaj
tylko że jest normalnie guma. Dlatego się pytam czy u mnie ten element co zamieściłeś z plastikową kulką też jest??
paniczxl
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 mar 2008, o 19:47
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Skubi » 27 lut 2010, o 21:28

Naprawiłeś te luzy w drążku? Jaka część padła? Mam taki sam problem i nie wiem co trzeba wymienić . Mam silnik ABU 1,6
Skubi
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 19:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez e-piotrek » 16 sie 2010, o 12:51

...też się podpinam do pytania kolegi wyżej
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości