Sprzęgło w podlodze

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Sprzęgło w podlodze

Postprzez EnZet » 9 kwi 2015, o 18:19

Witam. Podejrzewam ze taki temat już istnieje, więc jeśli zaśmiecam forum proszę o jego przeniesienie. Posiadam Golfa 3 1.8 beznzyna 92'. Wracając dzisiaj z pracy w pewnym momencie poczułam pod lewa stopa jakby coś "pękło". Pedał sprzęgła został w podłodze. Próbowałam go kilka razy podnieść ale nic z tego. Odholowalam autko do najbliższego mechanika, który od razu stwierdził pęknięta linkę. Z tym ze zadzwonił do mnie po godzinie ze to chyba skrzynia biegów ale nie ma czasu dzisiaj już tam zajrzeć. Dodam ze na wyłączonym silniku biegi zmieniały sie bardzo ładnie, ale gdzieś od roku przy każdym naciśnięciu sprzęgła dochodził dZwiek tak właśnie jakby linki. Powiedzcie mi co to może być, bo niestety facet wyjechał na kilka dni a nie chce by Pan mechanik widząc blondynkę w starym golfiku szukał okazji do extra pieniążków ;) pozdrawiam
EnZet
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 18:02
Lokalizacja: Łomża

Sprzęgło w podlodze

 

Postprzez k-m-r1 » 9 kwi 2015, o 18:26

no to zerknąć czy pękła linka

jak pękła to ruszasz pedałem a ramie przy skrzyni jest w jednym miejscu
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez strzelu » 13 kwi 2015, o 21:51

linka przy samym pedale to kilka cienkich drutów ściśniętych w metalową osłonę. Jeśli wciskałaś sprzęgło i raz na jakiś czas słychać było takie pyknięcie to po prostu pękały po kolei te druciki, aż strzelił ostatni.

Najprościej zrób tak, pod zbiorniczkiem wyrównawczym masz taki metalowy haczyk, w którym trzyma się linka. Wypnij ją w dół i pociągnij linkę do siebie.
Jak wyjdzie od strony grodzi silnika tzn. że urwana :)

Jak linka cała, a pedał w podłodze to zapewne tarcza wysprzedająca, ale do wymiany tego to już musisz rozpinać skrzynię :)
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez gbcolin » 19 kwi 2015, o 14:30

Jak nie linka to taki jakby popychacz w skrzyni pękł na frezach. Wystarczy ten dekielek z boku odkręcić można to obspawać. Ja tak już jeżdzę chyba ze 3 lata i mam spokój. Do tego manualną linkę założyłem dobierając długość pancerza i linki troszkę rzeźby i człowiek wolny od tandety automatycznej heh. Powodzenia. ;-) Oczywiście wymiana linki nie jest potrzebna jeśli nie pękła ani się nie rozpięła a nawet jeśli to można to zapiąć jak ktoś potrafi.
Avatar użytkownika
gbcolin
Badacz tematu
 
Posty: 372
Dołączył(a): 11 mar 2009, o 21:39
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8 aam
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron