sprzęgło

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

sprzęgło

Postprzez arek » 21 gru 2007, o 22:49

w moim golfiku 1.9 TD mam problem ze sprzęgłem wymieniałem je dwa razy po pierwszej wymianie
zrobiłem 30 tys i zaczeło się ślizgać po drugiej wymianie zrobiłem 70 tys i pomału zaczyna się
ślizgać za każdym razem montowałem zaksa . w czym może być problem
arek
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 22:36
Lokalizacja: woj. mazowieckie

sprzęgło

 

Postprzez uli » 22 gru 2007, o 00:35

a jak wymieniles to sciagales ten plastik co zabezpiecza mechanizm(jego sie sciaga dopiero po zalozeniu) chyba ze masz linke zwykla nie samoregulujaca wiec sa tam 2 tuleje i nimi regulujesz polozenie sprzegla 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez arek » 22 gru 2007, o 19:48

linke mam zwykłą , chciałem ją wymienić na tą z samoregulacją ale w dwóch warsztatach
samochodowych stwjerdzono że ta działa poprawnie wec jej nie wymienałem na regulacje
jeżdziłem dwa razy fachowcy twjerdzili że jest ok. ostatnio w jednym z warsztatów powjedziano mi żebym następnym razem zamontował sprzęgło valeo bo zaks niesprawdza się w golfach niewjem ile w tym prawdy ale chyba niemam wyjścia a poza ty cena jest ta sama
arek
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 22:36
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Postprzez weeman » 25 gru 2007, o 15:33

widocznie nie potrafisz sprawnie nim obsługiwać ;) Postaraj się robić to z wyczuciem. Najlepiej poducz się od innego kierowcy
Avatar użytkownika
weeman
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:38
Lokalizacja: Białystok

Postprzez arek » 27 gru 2007, o 12:19

nie twierdze że jestem mistrzem kierownicy , ale jeśli chodzi o posługiwanie się sprzęgłem to nie sądzę żebym to robił w niewłaściwy sposób . golfy z większymi silnikami maja ten mankament że w przypadku złego obchodzenia się ze sprzęgłem pierwsze co siada to skrzynia i nawet hydrauliczne sprzęgło ci nie pomoże. a u mnie sprzęgło ślizga się tylko przy maksymalnym obciążeniu samochodu podczas redukcji biegów (4/3) :!:
arek
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 22:36
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Postprzez gczester » 27 gru 2007, o 15:13

może docisk sprzęgła jest z jakiś przyczyn osłabiony i nie dociska z odpowiednią silą tarczy albo masz jakiś wyciek oleju ze skrzyni
gczester
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 21:18
Lokalizacja: SKIERKI

Postprzez virus_wrona » 28 gru 2007, o 03:01

arek napisał(a):linke mam zwykłą , chciałem ją wymienić na tą z samoregulacją ale w dwóch warsztatach
samochodowych stwjerdzono że ta działa poprawnie wec jej nie wymienałem na regulacje
jeżdziłem dwa razy fachowcy twjerdzili że jest ok. ostatnio w jednym z warsztatów powjedziano mi żebym następnym razem zamontował sprzęgło valeo bo zaks niesprawdza się w golfach niewjem ile w tym prawdy ale chyba niemam wyjścia a poza ty cena jest ta sama


Jak sprzęgło Sachs może nie sprawdzać sie w Golfach, skoro jest w nich oryginalnie montowane??
Przynajmniej w moim.
Avatar użytkownika
virus_wrona
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 02:06
Lokalizacja: Niepołomice


- - - przeprowadzki warszawa



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości