SPRZĘGŁO....

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

SPRZĘGŁO....

Postprzez wyder » 25 sty 2009, o 20:12

Witam serdecznie !

Jestem posiadaczem 1.9TDi 1996 wersja GT więc całe 90km (kiedyś było : p) i mam pewien problem ze sprzęgłem. Mianowicie pedał sprzęgła nie zawsze maksymalnie wychodzi , tylko np. blokuje się w położeniu środkowym . I w związku z tym czy może być to zapowietrzony układ, jeżeli tak to rozumiem ,że ma on wspólny zbiornik płynu z hamulcowym a co się z tym wiążę to pytanie czy nie będzie problemu jeżeli doleje do markowego płynu BOSHA zwykłego DOT-4 ? ( dorzucam zdjęcie bo nie wiem czy tędy powinienem spuścić trochę powietrza ) Plus kolejne pytanie , ( 2 zdjęcia ) czy przedstawione na zdjęciach wielkie żelizne coś to samonapinacz? Jeżeli tak , to może być on ustawiony w 3 pozycjach ( Lewo , środek , prawo ) rozumiem ,że przy pozycji Prawo linka będzie najbardziej napięta , czy to może coś zaradzić nie wysuwającemu się pedałowi sprzęgła?

PS: Problem z nie wysuwającym się sprzęgłem pojawia się nawet przy rozgrzanym silniku, muszę mu pomagać niestety stopą -.^

Zdjęcie - Odpowietrznik sprzęgła?
Obrazek

Zdjęcie - Samonapinacz? 1/2
Obrazek

2/2
Obrazek
Avatar użytkownika
wyder
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 lis 2008, o 00:18
Lokalizacja: Sosnowiec

SPRZĘGŁO....

 

Postprzez lukaszmiodna » 25 sty 2009, o 23:07

Witaj, moim zdaniem wyskoczyła ci sprężyna pod pedałem sprzęgła ze swojego miejsca, zakończona jest ona dwoma plastikowymi "główkami", objawem tego może być właśnie niecofający sie pedał sprzęgła.
a to co pokazałeś na zdjęciu to cały mechanizm zmiany biegów.
Spróbuj jeszcze odpowietrzyć pompkę sprzęgła, robi się to podobnie jak z hamulcami
lukaszmiodna
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 12:43
Lokalizacja: Żagań

Postprzez SotoM » 25 sty 2009, o 23:19

ad 1 . tak to jest siłownik sprzęgła i to jest odpowietrznik - wymień płyn w układzie hydraulicznym sprzegła i zobacz co bedzie sie działo...jesli dalej bedzie to samo to być może masz uszkodzoną pompkę. nie tą przy skrzyni tylko ta w scianie grodziowej.-wezyk który wychodzi ze zbiorniczka płynu hamulcowego połaczony jest(wchodzi)do tej pompki i z pompki przewód łaczy sie z siłownikiem przy skrzyni...mysle ze jak wymienisz płyn to powinno byc dobrze . chyba ze masz nie szczelny siłownik sprzegła ten własnie przy skrzyni-zdiecie 1.
ad2. to tylko ciężarek- po to aby lzej biegi wskakiwały - nie ma nic wspólnego z twoim problemem.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości