Sprzęgło - stuka i nie odbija

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Sprzęgło - stuka i nie odbija

Postprzez Kordi » 17 cze 2013, o 08:03

Witam użytkowników!

Co może się dziać ze sprzęgiełkiem w przypadku gdy na luzie przy puszczonym sprzegle słychać stukanie. Po wciśnięciu sprzęgła problem ustaje. Dodatkowo, pedał sprzęgła czasami jest bardzo nisko przy podłodze, pracuje w krótkim zakresie i nie odbija do samej góry - trzeba mu pomóc nogą :)

Dodam że sprzęgło było robione w ubiegłym roku w lipcu, a biegi wchodzą bez problemu.

pozdrawiam

PS
kiedyś zakładałem taki temat, może ktoś coś wie i da radę go odświeżyć? :hyhy:

http://www.golf3.pl/topics7/uszkodzenie ... t59015.htm
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Sprzęgło - stuka i nie odbija

 

Postprzez IntruZZ » 17 cze 2013, o 08:18

mam to samo.... narazie stuka delikatnie... żadnych innych problemów nie mam , czasami zgrzytanie wstecznego ;)
czekam aż coś napiszą dołączam się!
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK

Postprzez Kordi » 18 cze 2013, o 14:58

Koledzy, może ktoś coś wie? :zdziwko:
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Postprzez IntruZZ » 18 cze 2013, o 15:58

zapewne niedługo będziemy wymieniać sprzęgło albo razem ze skrzynią..
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK

Postprzez Strolf » 21 cze 2013, o 11:46

Problem z pedałem może wskazywać na elementy odpowiedzialne za hydraulikę, tj. pompę lub wysprzęglik.

Natomiast co do stukania, wskazywać by mogło na łożysko sprzęgła, lecz tu raczej słyszy się świst taki bardziej...

Zerknij sobie tu:
Objawy zużycia sprzęgła
Strolf
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pablomed » 22 cze 2013, o 09:48

Kordi, prawdopodobnie na jakieś 80 procent powiedzmy łożysko waleczkowe (zwane też czesto igiełkowym) skrzyni - jest zdaje się na wałku głównym ale nie jestem pewien, kosztuje pare dych ale skrzynia jest do rozbiórki, czyli masa roboty. Do AGG warto naprawiać bo dobrą skrzynię używkę do GTI ciężko dostać. Robota w całości czyli z wymianą oleju i przy okazji uszczelniaczy jakieś 7 stówek. Jeśli wyjmiesz skrzynię sam i odwieziesz do fachmana- może dwie trzy stówki starczą. Za długo nie czekaj z tym ja tak jeździłem pół roku ale szkoda ryzykować jak się zablokuje to rozwałka skrzyni jest możliwa
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Kordi » 22 cze 2013, o 12:31

pablomed, Strolf, dzięki za odpowiedź! Czyli generalnie nie jest najlepiej :| pablomed, ja akurat jeżdżę ze skrzynią od AAM'a :D
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Postprzez pablomed » 22 cze 2013, o 22:11

To w tej sytuacji może opłacać się zakup używki, cena zalezy od tego co sam zrobisz.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Kordi » 27 cze 2013, o 08:24

Pogmerałem trochę przy lince sprzęgła, naciągnąłem samonapinacz (winno być w cudzysłowiu:)) i pomogło, sprzęgło łapie normalnie, ale stukaniejest, nawet jakby się wzmogło :-|
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Postprzez przemke » 20 wrz 2014, o 21:54

Pozwolę sobei zreaktywować temat, byćmoże mam tą samą historię (aam) - czy kolegom się coś rozsypało przez jazdę na tym albo naprawili wcześniej (i w jakich kosztach ) ?
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Kordi » 28 paź 2014, o 09:07

przemke, skrzynia była do wymiany. Taki wałeczek się wytarł. Koszt całości ok 500 zł ze skrzynią..
Avatar użytkownika
Kordi
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 16:06
Lokalizacja: Kielce / Kraków

Postprzez przemke » 28 paź 2014, o 09:55

Kordi napisał(a):przemke, skrzynia była do wymiany. Taki wałeczek się wytarł. Koszt całości ok 500 zł ze skrzynią..


Dzięki za info to taki wałeczek czy łożysko wałeczkowe jak pablomed pisał ?
U mnie pojawił się też chyba wyciek ze skrzyni...ja juz nie robię będzie tak jeździł do zajechania pewnie, rozglądam sie za nowszym autem (za dużo problemów naraz dla mnie)

[ Dodano: 2014-10-28, 09:01 ]
edit: ja mogę mieć chyba to:
"Szum dochodzący z okolic skrzyni biegów może oznaczać, iż uszkodzeniu uległo łożysko sprzęgła. Jego głośna praca najczęściej występuje po wciśnięciu pedału sprzęgła. Może się również zdarzyć, iż łożysko hałasuje bez obciążenia, a podczas wciśnięcia pedału sprzęgła szum ustaje."

[ Dodano: 2014-12-04, 15:46 ]
Ja dalej jeżdżę. Zabawne, na początku było zdaje się tak, że przy wciśnięciu sprzęgła dźwięk sie wzmagał. Zdarzały sie co jakiś czas w trakcie jazdy (na biegu raczej) przeraźliwe łupnięcia ...i ostatnio sie nie pojawiają (jakby to co się miały rozwalić już poszło w kawałki) a dźwięk ustaje jak się dociśnie sprzęgło, tak samo jak doda gazu - ogólnie ten terkot jest raczej na biegu bez gazu słyszalny.

Jeśli komuś to bardziej wskazuja na łożysko w skrzyni albo w sprzęgle to dajcie znać :) Bo wygląda na to, że zimę jeszcze musze nim przejeździć
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości