Sprzęgło nie wraca

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Sprzęgło nie wraca

Postprzez wojtas3 » 1 kwi 2008, o 14:53

Witajcie.
Mam następujący problem w moim 1.9 TDI :
Otóż czasem gdy wcisnę sprzęgło, zmieniam bieg lub wbijam jedynkę to po puszczeniu sprzęgła nie zawsze wraca ono na "swoją" pozycję. Tzn chodzi o to, że czasem zaczyna "brać" już przy podłodze i po ruszeniu podniesie sie o jakieś 5cm i muszę go podnosić nogą do normalnej pozycji. Najczęściej dzieje się to przy ruszaniu, gdy przytrzymam nogę na sprzęgle jakiś dłuższy czas, ale czasem również podczas normalnej jazdy i zmianie np z 3 na 4 bieg.
Co to może być za przyczyna? Autko ma przejechane 240 tys i było przywiezione z Włoch, więc nie wiem czy coś było ze sprzęgłem robione.
Bardzo proszę o wszelkie sugestie i propozycje...z ewentualną oceną ile może kosztować naprawa.

Dzięki i pozdrawiam
wojtas
wojtas3
 

Sprzęgło nie wraca

 

Postprzez krazek1 » 1 kwi 2008, o 15:02

Miałem to samo
Pompa sprzęgła u mnie padła. Zamiennik kosztuje o 300zł
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wojtas3 » 1 kwi 2008, o 15:08

A miałeś to ciągle...tzn że za każdym razem nie wracało sprzęgło, czy tak jak u mnie, że nie wraca "czasem"? Bo tak myślę - jeśli ta pompa padła - czy możliwe to jest, że czasem wraca, a czasem zostaje?
wojtas3
 

Postprzez krazek1 » 1 kwi 2008, o 15:09

Na początku tak było. A po jakimś czasie wpadło i już wyjść nie chciało. Ręką musiałem sprzęgło podnosić ;]
Lepiej się zajmij tym już teraz . Bo jak Ci się spieprzy tak na dobre w centrum miasta lub trasie to masz pozamiatane ;]
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wojtas3 » 1 kwi 2008, o 15:42

Dzięki za radę. Rozglądnę się za takową. Pompa sprzęgła mówisz? Bo jeszcze znalazłem coś co się nazywa "wysprzęglik"...co to jest?

Acha...no i czy dużo jest roboty z wymianą takiej pompy jak już sobie ją znajdę? Dam radę sam sobie to wymienić czy jednak mechanik i specjalistyczne narzędzia?
wojtas3
 

Postprzez krazek1 » 1 kwi 2008, o 16:03

Raczej mechanik, bo później trzeba układ odpowietrzyć
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wojtas3 » 1 kwi 2008, o 19:16

A ten "wysprzęglik" to co jest?

Acha no i jeszcze jedno pytanie...czy jest jakiś jednoznaczny sposób określenia, że to ta pompa? No bo jak już ją kupię (a tania nie jest) to będzie padaka jak się okaże, że to jednak nie to:)
wojtas3
 

Postprzez krazek1 » 2 kwi 2008, o 08:17

Podjedź do mechanika i wszystko będzie wiadomo. On Ci powie co masz kupić
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości