Sprzęgło które nie wraca

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Sprzęgło które nie wraca

Postprzez odar » 20 sie 2018, o 13:48

Witam

Jako nowy użytkownik forum, chciałem się przywitać i zasięgnąć rady doświadczonych użytkowników. Do rzeczy.
Zakupiłem niedawno "trójkę" z dieslem 1z. Po około tygodniu jazdy zaczęły się delikatne problemy ze zmianą biegów, mianowicie drążek nie chciał wskoczyć do pozycji wbitego biegu tylko stawał gdzieś w połowie. Problemy nasiliły się znacznie i czasami dochodziło do zgrzytów przy zmianie biegów, a wbicie wstecznego dawało bardzo mocny zgrzyt i szarpnięcie. Problem wydawał się tym bardziej dziwny, że gdy auto było zgaszone, to biegi wskakiwały bez trudu. Największe problemy były zaś, gdy uruchomiony silnik był zimny - wtedy wbicie biegu było niemożliwe. Zacząłem sprawdzać cięgna od lewarka do skrzyni - jest wporządku bez luzów. Przesmarowałem smarem dla pewności, nic to nie dało. Kumpel doradził żebym sprawdził czy pedał sprzęgła nie wpadł niżej - jeśli tak to należało go cofnąć, oraz na zgaszonym silniku kilkukrotnie "podpompować" pedałem sprzęgła. Zrobiłem tak jak mówił i wszystko działa jak należy. Kolega mówi że to wina sprzęgła i pewnie ma racje, nie sprwcyzował natomiast co konkretnie padło. Ja chciałbym się dowiedzieć, który z elementów mechanizmu sprzęgła jest winny, oraz czy czeka mnie wymiana tarczy sprzęgła, docisku i łożyska oporowego, czy może jest to wysprzęglik. Być może winny jest jeszcze inny element. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
odar
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 sie 2018, o 13:16
Rocznik: 1993
Silnik: 1.9 tdi 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Sprzęgło które nie wraca

 


- - - https://www.goga-sport.pl/



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości