skrzyyypi przy wrzucaniu biegow

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

skrzyyypi przy wrzucaniu biegow

Postprzez lookasgolf33 » 2 cze 2009, o 20:21

problem moj polega na tym ze czesto zdarza mi sie tak iz po zatrzymaniu i po wyrzuceniu biegu na "luz" nie moge wrzucic ZADNEGO biegu,a przy probie wrzucenia wstecznego ze skrzyni slychac donosne skrzypienie.wtedy musze zgasic silnik,poczekac pare sekund i po ponownym uruchomieniu silnika wszystko jest juz w porzadku.O CO W TYM CHODZI??????
Avatar użytkownika
lookasgolf33
Gaduła
 
Posty: 431
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 18:01
Lokalizacja: Sulów

skrzyyypi przy wrzucaniu biegow

 

Postprzez morsdicti » 2 cze 2009, o 20:49

Wsteczny jest nie synchronizowany, na prostych zębach (tak jak jedynka w maluchu) musi być wrzucony gdy skrzynia jest wysprzęglona, synchronizator .... ze wstecznym razem wchodzi jedyna ... z jedynką i to właśnie najczęściej występuję w tej konfiguracji problem z jedynką + wsteczny - jak u Ciebie wszystkie nie wchodzą a pomaga wyłączenie silnika to raczej sprzęgło nie rozłącza skrzyni tak jak powinno i koła cały czas się obracają dlatego nie możesz wrzucić biegu .... a jak pare razy rozsprzęglisz to pomaga ? czy tylko wyłączenie silnika ?

Ja miałem kiedyś seata Ibize he pare tygodni bo się właśnie rozsypała skrzynia przez to że sprzęgło po prostu nie rozłączało jak powinno a ja tak jeździłem i to ignorowałem, wrzucałem biegi jak kubica :P trafiając w zęby he co drugi traf to jeden wielki zgrzyt ;)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez lookasgolf33 » 3 cze 2009, o 10:29

jak rozsprzegle pare razy to juz moge biegi wrzucac
Avatar użytkownika
lookasgolf33
Gaduła
 
Posty: 431
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 18:01
Lokalizacja: Sulów

Postprzez morsdicti » 3 cze 2009, o 16:53

to po co gasisz silnik i zapalasz za każdym razem :) takie zapalanie i gaszenie to nie zdrowe.

Moim zdaniem to sprzęgło (nie odczuwasz różnicy w przyspieszaniu auta itd ? ) tym bardziej że jest tak jak piszesz jedziesz jedziesz zatrzymujesz sie wciskasz sprzęgło, 'odłączasz skrzynie od silnika' a mimo to skrzynia dalej sie kreci i nie wrzucisz biegu ... chociaż powinien być moim zdaniem w tej sytuacji przy każdym biegu zgrzyt :) nie tylko przy wstecznym ...
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez lookasgolf33 » 4 cze 2009, o 15:11

eee,wlaśnie chodzi mi o to ze jedynie moge wgniesc drazek tak jak do wstecznego ale skrzypi i go nie wrzuce,a kiedy drazek nie jest wgnieciony to wogole go ruszyc nie moge w zadna strone
Avatar użytkownika
lookasgolf33
Gaduła
 
Posty: 431
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 18:01
Lokalizacja: Sulów


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości