Skrzynia - szum + slizganie

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Skrzynia - szum + slizganie

Postprzez Tomo » 20 kwi 2008, o 12:48

Witam.

W moim golfiku pojawil sie nastepujacy problem :
- na wycisnietym sprzegle slychac szum - po wcisnieciu szum ustaje (z tego co przeczytalem na innych postach moze to byc lozysko oporowe?)

- sprzeglo sie slizga - na 2 i 3 biegu bardzo wyczuwalne slizganie - wciskam gaz a auto nie przyspiesza (czy to tarcze ?)


Moje pytanie jest nastepujace - CO dokladnie trzeba wymienic ? ile kosztuja takie czesci ? ile mniej wiecej wynosi koszt wymiany ?

[ jak bylem u mechanika to sypnal mi 500 zl za sprzeglo + 300 wymiana ] :-o

wielkie dzieki za pomoc :]
with .. or without You !!
Tomo
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 wrz 2007, o 11:33
Lokalizacja: Łódź

Skrzynia - szum + slizganie

 

Postprzez madoniek » 20 kwi 2008, o 21:52

to Ci ładnie sypnoł sprzęgło nie wiem gdzie będziesz kupował ale ja kupiłem jakie było najlepsze w sklepie i zapłaciłem 310zł nawet tanio bo to chyba sahza czy jakoś tak a za wymiane nic nie płaciłem bo sam sobie wymieniłem :mrgreen: ja kupowałem cały komplet bo to nie wiem czy sie opłaci 1 część wymieniać np.tarcze ja podobny miałem problem tez mi zaczynało ślizgac a jak rozebrałem to sie okazało ze tarcza juz prawie tymi nitami tarła :-? :-o a co do 1 probl. to mam coś podobnego ale prawie nic nie bylo słychać tak chyba ma być bo to słychać jak w skrzyni to wszystko sie kręci na jałowym biegu

[ Dodano: 2008-04-20, 21:53 ]
jak by co to gg ;-)
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

Postprzez Rekin » 20 kwi 2008, o 23:27

moze byc tez ze docisk trze o kolo zamachowe ;-) ja tak mialem przy 240 tys jeszcze seryjne sprzeglo bylo i kolo zamachowe sie przytarlo :-x
Rekin
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 08:53
Lokalizacja: 100lica

Postprzez Tomo » 21 kwi 2008, o 16:23

hmm.

A ja to pewnie bede musial cos takiego nabyc : .. nie? :>

http://www.allegro.pl/item348117891_spr ... assat.html

Bo to jest 2.0 , 85 kW
430 zł :-o - sporo wiecej niz Ty Madoniek dales :( ..ale i tak mniej niz mechanik powiedzial :P

A tak orientacyjnie - to wymiana takiego sprzegla powinna sie zmiescic w ilu zł ?
with .. or without You !!
Tomo
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 wrz 2007, o 11:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Wesoły » 30 kwi 2008, o 23:35

To mozę być łozysko oporowe. Miejmy nadzieje ze to ono.U mnie też tak szumiało ale potem sie okazało że padły łozyska wałka sprzęgłowego :-( Pozostała wymiana skrzyni która i tak była nie opłacalna :-( auto do żyda... kumpel tłucze sie polówką... i ma to samo :-( ach te skrzynie. miałem prześmigane 220 000 :-/

[ Dodano: 2008-05-01, 17:28 ]
sorry pomyłka, 120 000 km. tak dla sprostowania :-/ . :-/ i z tego co czytam na tym forum, skrzynie VW chyba jednak nie należą do nadzwyczaj trwałych... :-(
Wesoły
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Postprzez Pawelooo » 5 maja 2008, o 00:24

Jezeli szumi to prawdopodobnie skrzynia biegow, wyskakuje jakis bieg ? ma bloki przy ruszaniu z rana ? Mialem sytuacje podobna, w pewnym momencie doszlo do tego ze skrzynia sie rozsypala. Moze tez byc prawdopodobienstwo, ze docisk sprzegla, proponuje zlecic jakiemus mechanikowi rozebranie sprzegla i skrzyni i ocenienie. Kosz naprawy w moim przypadku dla silnika 1.4 to 750 zl, skrzynia 300 robocizna 200 i sprzeglo 250. Jezeli to samo sprzeglo proponuje kupic takie za 250 i targowac sie z mechanikiem na tansza robocizne.
Avatar użytkownika
Pawelooo
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 08:57
Lokalizacja: Swinoujscie

Postprzez weeman » 6 maja 2008, o 11:00

Jak wymieniałem uszczelniacz wałka wybierania biegów znajomy powiedział, że gdy wycieknie cały olej ze skrzyni, skrzynia zacznie wtedy głośno pracować i gdy zalejesz ponownie olejem to i tak nic nie da.
Avatar użytkownika
weeman
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:38
Lokalizacja: Białystok


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości