Skrzynia się blokuje, nie można srzucić na luz

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Skrzynia się blokuje, nie można srzucić na luz

Postprzez damax2000 » 10 mar 2008, o 15:03

Witam serdecznie, mam pewien problem z moim Golfem III . Oddałem auto do mechanika na wymianę sprzęgła i docisku. Od tego czasu zauważyłem że skrzynia biegów nie chodzi mi tak jak trzeba. Na postoju gdy zostawię auto (na 1 biegu lub wstecznym) i wyłączę silnik to nie mogę zrzucić na luz, muszę żeby to zrobić odpalić silnik. Jeżeli sprawa działaby się tylko na postoju, to jeszcze nie problem, ale w czasie jazdy gdy hamuje silnikiem na 4 biegu, dojeżdżam do skrzyżowania i chce wrzucić 2, to nie potrafię zrzucić biegu na luz, skrzynia się blokuje (dzieje mi się to raz na 20 km). Na postoju gdy wrzucam wsteczny to zawsze pójdzie mi po zębach dosyć solidnie. Skrzynia przed robotą chodziła idealnie. Dodam że wymieniłem linkę (samoregulującą) sprzęgła i olej w skrzyni biegów na Mobil. Gdy ruszam bardzo delikatnie na pół sprzęgle czuję takie dziwne wibracje, jakby sprzęgło łapało i puszczało kilka razy w czasie 1 sekundy. Co to może być, proszę o rade, z góry dziękuję.
JEŻDŻE GOLFEM, NOSZE NA SOBIE GOLF, GRAM W GOLFA, JESTEM CAŁY JAK GOLF
damax2000
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 11:13
Lokalizacja: Katowice

Skrzynia się blokuje, nie można srzucić na luz

 

Postprzez Adi » 27 mar 2008, o 16:41

Jesli wczesniej było dobrze, a po wymianie masz z nim problemy to jedz spowrotem do mechaniora bo zapewne zle zmontowal i niech poprawia.
Adi
 

Postprzez uli » 28 mar 2008, o 12:46

po pierwsze jak czujesz wibracje to lozysko docisku masz walniete, co do dalszych przyczyn to proste mechanior usuwajac skrzynie to mogl rozlegulowac ciegna sterujace miedzy drazkiem zmiany biegow a skrzynia. a wlasnie jaki olej wlales bo jak mineral i to gesty to tak jak ja mialem podobnie z wbijaniem i wybijaniem biegow ale po rozgrzaniu sie skrzyni problem znikal 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez damax2000 » 30 mar 2008, o 07:27

Wlałem Mobil syntetyczny, już nie podam gęstości, musiałbym pobiec do piwnicy. Co do wibracji to je czuje, ale cały docisk jest wymieniony na nowy. Cięgna są tam 2, jest możliwość ich regulacji ? Jeśli tak to jak ?
Po przejechaniu 1000 km problem z blokowaniem skrzyni zniknął, dzieje mi się tak na postoju przed zapaleniem silnika, może się coś tam samo dopasowała. Dziękuję za pomoc, czekam na dalsze wskazówki :)
JEŻDŻE GOLFEM, NOSZE NA SOBIE GOLF, GRAM W GOLFA, JESTEM CAŁY JAK GOLF
damax2000
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 11:13
Lokalizacja: Katowice

Postprzez uli » 30 mar 2008, o 10:55

jest regulacja jak wjedziesz na kanal i patrzc na ciegna od dolu sa sruby i niemi sobie regulujesz ale njalepiej zdobadz ksiazke do golfa tam jest dokladnie opisane
8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez damax2000 » 31 mar 2008, o 17:22

Słyszałem coś na temat tych cięgien, ale znajomy mi mówił że od każdego biegu jest jedno cięgno, natomiast ja mam tylko 2 takie (jeśli to są one), je właśnie się reguluje ?????
JEŻDŻE GOLFEM, NOSZE NA SOBIE GOLF, GRAM W GOLFA, JESTEM CAŁY JAK GOLF
damax2000
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 11:13
Lokalizacja: Katowice

Postprzez mario26 » 2 kwi 2008, o 13:04

witam.zeby nie zakladac nowego tematu podepne sie.po wrzuceniu jedynki chce dac na luz to dzwignia nie odbija musze ja przesuwac w polozenie luzu,to samo jest ze wstecznym sama nie odbija.co moze byc przyczyna
mario26
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 23:37
Lokalizacja: zielona gora

Postprzez Mati » 2 kwi 2008, o 14:00

mario26 napisał(a):witam.zeby nie zakladac nowego tematu podepne sie.po wrzuceniu jedynki chce dac na luz to dzwignia nie odbija musze ja przesuwac w polozenie luzu,to samo jest ze wstecznym sama nie odbija.co moze byc przyczyna
znajomy mial w audi podobnie przyczyna byly zuzyte plastiki ktore chyba podtrzymuja drazek a jak masz juz na luzie to przypadkiem nie lata Ci we wszytskie strony??
my name is kokaine i'll mess up your brain if you know what i know
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez mario26 » 2 kwi 2008, o 14:46

nie lata wszystko jest ok tylko te 2 biegi
mario26
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 23:37
Lokalizacja: zielona gora


- - - Redukcja - https://www.polskatransformacja.pl - Redukcja



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość