skrzynia biegow na wolnych obrotach

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

skrzynia biegow na wolnych obrotach

Postprzez zepol » 11 sty 2008, o 11:47

czesc mam problem na zimnym silniku zapalonym skrzynia biegów oddaje dziwe chrobotanie jezeli wcisne sprzegla to dzwiek znika . przy rozgrzanym silniku dzwiek raz jest a raz go nie ma. zalezy jak mu odpowiada:( i zauwazylem ze jak jechalem do wroclawia czyli 180 km to piatka zaczela mi wyskakiwac ale nie zawsze. co to moze byc POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zepol
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 11:58
Lokalizacja: zabrze

skrzynia biegow na wolnych obrotach

 

Postprzez uli » 11 sty 2008, o 12:46

po pierwsz masz malo oleju w skrzynie wiec dobrze radze po pierwsze spuscic stary i wlac 2litry nowego. Odradzam jakies mineralne geste bo w zime jezeli chodzi o zmiane biegów to masakra ciezko wchodza i trzeba czekac az olej sie rozgrzeje. Co do piatego biegu widocznie synchronizator sie sypie.
Wlasnie mala rada olej spuszczamy z boku skrzyni tam gdzie dekiel 5 biegu jest bo sruba od dolu co jest to nie ruszaj. Ona przykrecona jest do walka biegu wstecznego.NIE RADZE 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez stingeros » 11 sty 2008, o 14:21

hmm zabiegi dolewania czy wymiany oleju kiedy skrzynia wydaje juz dziwne dzwieki w 80% koncza sie rozwaleniem calej skrzyni;/...moj kumpel jezdzil golfem 2 ze 2 lata praktycznie bez oleju...w warsztacie wlali mu olej i po wyjezdzie z warsztatu skrzynia sie rozsypala hehe.....pierwsze sprawdzilbym skrzynie przed wlewaniem czegokolwiek:)
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Pawlo » 11 sty 2008, o 23:30

wydaje mi sie ze masz wydatek.
możesz dolać oleju i jeżdzic dalej bo nic tu już nie pomoże czeka Cie wymiana skrzyni
Avatar użytkownika
Pawlo
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 21:03
Lokalizacja: Kutno

Postprzez stingeros » 11 sty 2008, o 23:50

dobry mechanik powie ci ze nie oplaca sie naprawiac skrzyni...trzeba kupic uzywke dobra na gwarancji:)...ja wyrwalemza 500zl z gwarancja:)...bez gwary to chodza za 300-400zl...i oczywiscie pewnie sprzeglo bedzie do wymiany tak na 70%...aha p.s. bron boze nie zalatwiaj sobie skrzyni z auta ktore bylo po wypadku!...bo nie wiadomo w jakiej pozycji byla skrzynia w momencie uderzenia i zatrzymania!...wtedy praktycznie wszystko jest zwalone i taka skrzynia nie nadaje sie do niczego..pozdro
*****************************
VW GOLF MK3 by STINGER
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez uli » 12 sty 2008, o 15:41

To gdzie masz takich dobrych mechanikow co ze tak mowia
ja uwazam ze to nie mechanicy tylko lenie, Jak mi sie rozypal wsetczny tez tak mi mowili ci najlepsi mechanicy i do tego z wymiana i skrzynia za 800zl bo potyle sa wychodzilo 1200zl
A wiesz co zrobilem sam wyciagnalem skrzynie na podworku(nie powiem ze lekko bylo) Rozebralem ja i i wymienilem walek sprzeglowy bo sie zeby wytarly tryb wstecznego i tryb na walku glownym oraz synchronizator biegu 2. to wszysko kosztowalo mnie 500zl I to ze trzy dni sie meczylem ale mam zaufanie do swojej skrzyni wiem w jakim jest wstanie itd.Po zlozeniu zrobilem 30tys i nadal nie narzekam.Co do kolegi radze mu wymienic olej i kupic najtanszy olej wlac go i sprawdz jak sie zachowuje.
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez stingeros » 12 sty 2008, o 23:40

no u mnie tacy sa:)...ale mnie wyszlo wszystko 700zl z wymiana ale ja musialem juz wymienic gdyz zgrzyt wstecznego przeszedl na normalne biegi i grozila mi blokada kol;/;/...a na podworku nie rozbieralem bo kompletnie sie na tym nie znam a chce jeszcze pozyc:D
*****************************
VW GOLF MK3 by STINGER
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Pawlo » 13 sty 2008, o 01:16

Uli musisz być dobrym mechanikiem skoro tak ładnie Ci to sie udało poskładać że działa. Sam troche dorabiam czasem jako mechanik ale nie podjął bym sie tego zadania. Zbyt duże ryzyko że zostanie części na zegarek.
Nie gniewaj sie ale daj znać jak Ci sie skrzyna rozleci. :lol: <żart>
Avatar użytkownika
Pawlo
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 21:03
Lokalizacja: Kutno

Postprzez zepol » 14 sty 2008, o 22:18

co do oleju to nie wiem bo nie sprawdzalem wiec sprawdze a co do skrzyni nie mam zarzutow jedynie jak jest zimna a tak dziala poprawnie :)
zepol
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 11:58
Lokalizacja: zabrze


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości