skrzynia albo sprzęgło

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

skrzynia albo sprzęgło

Postprzez ziolasify » 3 maja 2013, o 13:49

problem jest taki: biegi wchodzą na zgaszonym silniku luźno, ale gdy już odpalę to albo w ogóle nie wchodzą albo bardzo ciężko.. co może być tego powodem?
Avatar użytkownika
ziolasify
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 gru 2011, o 01:01
Lokalizacja: włocławek

skrzynia albo sprzęgło

 

Postprzez assesino » 3 maja 2013, o 17:53

To odpowiedź nasuwa się sama - sprzęgło!!! Kiedy było wymieniane?
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez tomassss89 » 22 maja 2013, o 20:20

Mam ten sam problem tylko e ja sprzęgło wymieniałem ok rok temu. Więc co może być winą?
Avatar użytkownika
tomassss89
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 20:38
Lokalizacja: BDG

Postprzez trollu » 22 maja 2013, o 22:57

synchronizatory, wybierak itd. specem od skrzyń nie jestem ale jakby sprzęgło nie rozłączało czy coś to by było czuć i od razu byłoby wiadomo że jego wina
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez tomassss89 » 22 maja 2013, o 23:22

trollu napisał(a):synchronizatory, wybierak itd. specem od skrzyń nie jestem ale jakby sprzęgło nie rozłączało czy coś to by było czuć i od razu byłoby wiadomo że jego wina


Już jest ok. Poruszałem linką od sprzęgła tym samoregulatorem
Avatar użytkownika
tomassss89
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 20:38
Lokalizacja: BDG

Postprzez Nati712 » 23 maja 2013, o 10:08

Tomasss....

Mialam to dokladnie 2 tyg temu nic ci to ruszanie nie pomoze raz drugi ale za 3 razem bedzie dupa blada mi na drodze biegi przestaly smigac ledwo doczolgalam sie na pobocze na awaryjnych wrzucilam 2(na zgaszonym tak jak pisales )i tak jechalam 30 km do domu na awaryjnych, zeby mnie smialo wyprzedzali jedz od razu do mechanika bo ci calkiem padnie samoregulacja. Wymieni i bedziesz przynajmniej spal spokojnie a niech ci nagle beigi odmowią posluszenstwa w korku miescie czy jakiejs trasie, szczeze kolego nie ma co czekac... ( 3 razy poruszalam linka ale 4 razu juz nie bylo )
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez tomassss89 » 24 maja 2013, o 12:31

Nati712 napisał(a):Tomasss....

Mialam to dokladnie 2 tyg temu nic ci to ruszanie nie pomoze raz drugi ale za 3 razem bedzie dupa blada mi na drodze biegi przestaly smigac ledwo doczolgalam sie na pobocze na awaryjnych wrzucilam 2(na zgaszonym tak jak pisales )i tak jechalam 30 km do domu na awaryjnych, zeby mnie smialo wyprzedzali jedz od razu do mechanika bo ci calkiem padnie samoregulacja. Wymieni i bedziesz przynajmniej spal spokojnie a niech ci nagle beigi odmowią posluszenstwa w korku miescie czy jakiejs trasie, szczeze kolego nie ma co czekac... ( 3 razy poruszalam linka ale 4 razu juz nie bylo )


To muszę całą linke od sprzęgła wymienić?
Avatar użytkownika
tomassss89
Czytacz
 
Posty: 51
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 20:38
Lokalizacja: BDG

Postprzez trollu » 24 maja 2013, o 23:10

tomassss89 napisał(a):To muszę całą linke od sprzęgła wymienić?

a da się część linki?
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Nati712 » 25 maja 2013, o 10:37

Tak wymienia ci cala linke bo tam pada samoregulacja a przy kazdym "ruszaniu jej recznie" psuje sie coraz bardziej koszt takiej linki jest na prawde nie wielki no moj mechanik wziol odemnie z wymian i wszytkim chyba z 30 zł ale to moj mechanik takze kazdy moze sobie krzyknac inna cene jednak wymiana cie nie ominie nie ma co przeciagac bo mi to padlo blisko stacji na obrzezach miasta a jak by mi to tak padlo w ruchu ulicznym na skrzyzowaniu to ja nie wiem co bym zrobila
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez trollu » 25 maja 2013, o 11:48

Nati712 napisał(a): chyba z 30 zł ale to moj mechanik takze kazdy moze sobie krzyknac inna cene

hehe to niezłe musisz mieć układy jak linka 120zł, samo zabezpieczenie linki kosztuje 25zł. wiadomo, ceny mogą być różne ale tyle kosztuje linka gazu do komara
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Nati712 » 27 maja 2013, o 10:40

No ten facet co ja do niego jezdze to skupuje nowe auta powypadkowe ja nie wiem jakie sa ceny ale mowil mi ze taka linke ma i mi wymienil mam u niego tanio to fakt ale moja cala rodzina robi u niego auta od lat i praktycznie on jak wujek moze dlatego no ale napisales ile to kosztuje wiec kolega juz bedzie wiedzial :D
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez mariusz514 » 27 maja 2013, o 11:30

oczywiście piałem podobny problem , problem był z jedynką i trójką czasami wsteczny gdy silnik chodził, wymieniłem wybierak i olej w skrzyni jeżdżę już prawie 2 lata od wymiany i zero problemów :mrgreen: , wydaje mi się że jak skrzynia zgrzyta i biegi nie wchodzą to jest problem z synchronizatorami, tak przy okazji fachowcy do których jeździłem chcieli mi skrzynię wymienić :-o a że jestem człowiek zmotoryzowany, troszkę oczytany na forach mam duży zapal do grzebania w samochodzie więc sam najpierw spróbowałem problem rozwiązać no i sukces ;-)
mariusz514
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 mar 2012, o 09:57
Lokalizacja: Mrągowo


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości