Pytanie o sprzegło

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Pytanie o sprzegło

Postprzez Bolek III » 15 gru 2008, o 23:59

Witam. Jako że po kupnie 12tys km temu sprzegło brało bardzo wysoko to byłem przygotowany na jego szybkie spalenie. Zrobiłem 12 tyś km i wczoraj zauważyłem jakoś tak przypadkowo że po wrzuceniu trzeciego biegu przy 50-60kmh i gwałtowne puszczenie sprzęgła z równoczesnym dodawaniem gazu do końca , auto wlazło mi na obrotu a słabo przyśpieszało tzn ślizgło sie, sprawdziłem to i dzieje sie tak jak strzele ze sprzegła i dam dużo gazu. Jak próbuje zapiszczeć to raz sie uda a raz nie ale przeważnie wejdzie sam na 4tyś obr i sobie ruszy bez pisku. Postanowiłem jeździć z tym ile sie da bo jak jeżdze normalnie to nic sie nie ślizga naszczescie. No i mam pytanie co ja dokładnie bede musiał kupić żebym miał problem z głowy na dłuugi czas. tj słyszałem coś o kole dwumasowym ? Musze wymeinić tarcze , docisk i łożysko tak ? A i czy jesli bede tak jeździł aż sie nie zacznie konkretniej ślizgać to moge mieć coś więcej do wymiany niż te trzy rzeczy ?Polećcie mi jakiś sklep z sprzęgłem firmy LUK najlepiej bo na allegro konkretnie do 1,8AAm nie moge znaleśc.
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Pytanie o sprzegło

 

Postprzez Nowal » 16 gru 2008, o 00:12

polecam sachsa, a linke masz dobrą? tzn samonapinacz?
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Bolek III » 16 gru 2008, o 12:08

A niewiem nawet. A jak to sprawdzić ? Mam linke orginalną tzn ta samoregulującą sie.... A ona może być zepsuta i tylko przez nią sprzegło sie ślizga ?Dodam że sprzęgło dośc ciężko mi chodzi, do połowy w miare lekko a później cięzżko. Ale co ja dokładnie bede musiał wymienić jak mi juz padnie cąłkowicie że bedzie wył i ledwo jechał ?
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Postprzez mani51 » 16 gru 2008, o 12:31

Bolek III napisał(a):Ale co ja dokładnie bede musiał wymienić jak mi juz padnie cąłkowicie że bedzie wył i ledwo jechał ?


tarczę, docisk i łożysko

a linke warto sprawdzić tylko że objawem jej padania a w zasadzie samoregulatora najczęściej jest to że sprzęgło raz łapie wyżej a raz niżej...jeśli na dźwigni przy skrzyni jest trochę luzu tzn linka nie jest napięta to raczej ona nie trzyma i jest dobra a jak nie ma luzu wcale to może być jej wina
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Bolek III » 16 gru 2008, o 15:28

No nie ma tam luzu. A sprzęgło mi łapie od połowy jakoś tylko że mam luz na pedale troche to łapie gdzieś tak 2-3cm przy końcu. A to koło dwumasowe czy zamachowe to nie bede musiał wymienić ?
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Postprzez Nowal » 16 gru 2008, o 15:56

czyli moze byc to wina linki, kola zamachowego nie bedziesz musiał wymieniac
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Bolek III » 16 gru 2008, o 16:37

A możecie mi dokładnie opisac jak sprawdzić czy ten samonapinacz jest sprawny ?
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Postprzez mani51 » 16 gru 2008, o 22:15

Bolek III napisał(a):jak sprawdzić czy ten samonapinacz jest sprawny


dla mnie to jest czarna magia i dlatego ja mam linkę z regulacją ręczną którą zrobiłem sam ale podobno pasuje od golfa2 1,6...tak jak pisałem, na dźwigni ma być luz a jak nie ma to znaczy, że samoregulator za bardzo naciągnął linkę co może się zdarzyć gdy ktoś wypina linkę bez blokowania samoregulatora przez co rozsuwa się on całkiem...może poprzedni właściciel wyjmował linkę i tak właśnie się stało...ściągnij sobie "sam naprawiam" bo tam był (nie jasny ale zawsze jakiś) opis jak ścisnąć samoregulator linki
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości