Przycinajace sie biegi, czy to normalne?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Przycinajace sie biegi, czy to normalne?

Postprzez kiju110 » 13 kwi 2013, o 07:27

Witam.
Mam takie pytanko otóż biegi chodzą elegancko nic nie zgrzyta itp, ale mam taki problem, że np jak stane w miejscu to np nie moge wbic jedynki, albo wstecznego, a wtedy wystarczy, że np wbije 2 bieg i delikatnie rusze autem do przodu tak jakby się tryby w skrzyni obróciły o troche stopni i wchodzą znowu jak masełko, znowu stane w jakimś miejscu i niechce wejść. Problem pojawa się przy 1 na 5 zatrzymań, ale czasem denerwuje stać na biegu na światłach i sprzęgło trzymać bo nie wiem czy potem się bawił nie będę biegami ;D
Macie tak? Czy to coś nie tak? Czy może to poprostu przez to , że jedynka i wsteczny nie są synchronizowane. Mogę jeszcze wsteczny w takiej sytuacji wrzucic tak, że trzymam ręke tak jakbym próbował wbic popuszczam delikatnie sprzęgło i tak z 3-5 cm puszcze i bieg wskakuje bez zgrzytu też. Nic sie nie dzieje wtedy?
Wczoraj olej był dolany i wymienona uszczelka pod wybierakiem bo troszke kapało i mechanik dolał mineralnego oleju troszke mnie to zaniepokoiło, ale z racji, że ojciec się uparł to niech ma ;p ;]
kiju110
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 12:18
Lokalizacja: Adamówka

Przycinajace sie biegi, czy to normalne?

 

Postprzez marcinkazimierz » 13 kwi 2013, o 09:12

kolego to nie maluch jedynke mas zzsynchronizowa i pewnie ci leci na jedynce . choc nigdy skrzynia w golfie nie bedzie dzialac tak dokladnie jak np w toyocie
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości