przegub

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

przegub

Postprzez piter1503 » 17 mar 2008, o 22:14

Witam wszystkich na forum,otoz mam problem z moim golfikem.Wydaje mi sie ze mam przegub do wymiany,przyczyna jest taka- podczas mocnego skretu w lewo np.na skrzyzowaniu zaczyna mi trzeszczec i to dosyc mocno.Jeszcze jedna usterka przy przyspieszaniu jakby sie slizgal na sprzegle ale to nie wina sprzegla tylko wlasnie przegubu ,tak mysle.Pozostaje pytanie -tylko ktory przegub zewnetrzny czy wewn.moze ktos wie jak to sprawdzic i czy to wogole przegub ma wine prosze o wasze porady. :-(
piter1503
piter1503
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 18:03
Lokalizacja: wiele

przegub

 

Postprzez madoniek » 17 mar 2008, o 22:50

przy przyspieszanu moze być sprzęgło tez miałem jak przycisnołem gazu wymieniłem i jest ok ;-) pozdr.
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

Postprzez piejo1987 » 18 mar 2008, o 01:42

piter 1503 mi się wydaje ze jeżeli te trzaski to wina przegubu to napewno musisz wymienic zewnetrzny bo on przy skręcaniu się rusza a wewnetrzny jest ciągle w takim samy położeniu(i sprawdź piewrsze czy jest on dobrze dokręcony bo mój kumpel tez tak miał i jak dokręcił to było cichutko). a z tym slizganiem to nie wiem, nie słyszałem jeszcze żeby komuś się przegub slizgał, lepiej sprawdx dokładnie to sprzęgło
piejo1987
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 22:08
Lokalizacja: Lublin

Postprzez piter1503 » 18 mar 2008, o 13:55

dzieki piejo 1987 bardzo mi pomogles,jeszcze jedno jezeli skrecam w lewo i wystepuja te trzaski to znaczy ze jest to prawy przegub?czy jest duzo roboty z wymiana?kiedys wymienialem przegub ale to bylo w maluchu i trwalo 30min,natomiast niewiem jak jest w golfie i na co trzeba uwazac przy wymianie bo chce to zrobic sam poniewaz jestem za granica a tam mechanicy slono za wszystko sobie licza mysle ze wymiana przegubu to nic skomplikowanego.Z tym sprzeglem natomiast masz racje bede musial sprawdzic. pozdrawiam :-D
piter1503
piter1503
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 18:03
Lokalizacja: wiele

Postprzez piejo1987 » 19 mar 2008, o 01:59

nie jestem ci w stanie odpowiedzieć, spróbuj sie przysłuchać czy to zlewej czy z prawej(podejrzewam ze moze to być prawy).z wymianą raczej nie ma problemów. ja jeszcze w golfie nie wymieniałem ale kiedyś z brejdakiem wymienialiśmy w escorcie. musisz zdjąć koło, odkręcić przegub i jak sie da na skręconych do oporu kołach to wyjmujesz, wymieniasz i wkładasz spowrotem, a jak nie to musisz odciągnąć cały bęben zeby go wyjąć.czyli musisz go odkręcić przy wachaczu, tak żeby sie trzymał na samym amortyzatorze i nie wiem jak z końcówką drążka czy jej też nie trzeba odkręcać ale spróbuj bez odkręcania. a i pamiętaj ze przegub chyba się trzyma na wałku za pomoca jakiejś zawleczki(przynajmniej w fordzie tak było) więc albo musisz go zbić, albo zdjąć lub odgiąć zawleczke. to przyjemnej pracy i powodzenia!!! napisz później jak ci poszło (i nie rób tego na lewarku tylko podstaw coś pod samochud i opuść.)
piejo1987
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 22:08
Lokalizacja: Lublin

Postprzez piter1503 » 19 mar 2008, o 08:11

dzieki piejo za cenne informacje, :-) bede go wymienial za tydzien w piatek poniewaz czekam na dostarczenie go z Polski.Oczywiscie napisze jak mi poszlo,pozdrawiam
piter1503
piter1503
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 18:03
Lokalizacja: wiele


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości