Przegub

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Przegub

Postprzez kain87 » 6 sty 2008, o 19:26

Witam.
Mam pytania:
1) Jak długo można jeździć na zepsutym przegubie?
2) Co sie może stać?
3) I czy luzy w kole to może być wina przegubu?
kain87
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 00:31
Lokalizacja: Mielec

Przegub

 

Postprzez uli » 6 sty 2008, o 19:32

1)az nie zacznie cie denerwowac dzwiek :-P
2)urwiesz kolo :-D
3)tak 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kain87 » 6 sty 2008, o 19:44

Dzięki za szybką odpowiedz :-)
Chyba czeka mnie wizyta u mechanika.
kain87
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 00:31
Lokalizacja: Mielec

Postprzez uli » 6 sty 2008, o 19:46

Jezeli nie potrafisz sam to napewno zycze powodzenia i zrob to jak najszybciej 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasiaipiotr » 6 sty 2008, o 22:20

mozesz jezdzic tak dlugo az sie nie ukreci przegub i staniesz kolo ci na bank nie odpadnie ale na pewno nie pojedziesz luz w zawieszeniu przednim nie jest spowodowany przegubem jak juz to moze byc wina lozyska w piascie, kulek sworznia wachacza lub gum na wachaczach jak sam nie wiesz jak sie za to zabrac to lepiej jedz do mechanika
kasiaipiotr
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 21:52
Lokalizacja: Nekla

Postprzez mat » 7 sty 2008, o 01:20

zalezy jeszcze o jakim luzie teraz mowimy...
a) luz spowodowany wytartym przegubem objawia sie poprzez brak oporu przy obracaniu kolem w okolo jego naturalnej osi czyli do przodu lub do tylu, poza tym wprawna reka i ucho potrafia stwierdzic czy jest to przegub wewnetrzny ( ten od skrzyni) czy zewnetrzny ( ten przy kole).
b) luz na lozysku to poruszanie sie kola w gore i w dol oraz do przodu i do tylu wzgledem piasty.
c) luz spowodowany wybitymi gumami na sworzniach wachacza i stabilizatora objawia sie poprzez poruszanie sie kola w przod i tyl oraz na boki wzgledem calego samochodu.

wszystkie przypadki rozpatrujemy na podnosniku, ale ostatni mozna zweryfikowac nawet gdy samochod stoi na kolach, wystarczy przy delikatnie skreconych kolach postawic noge na kole i mocno odepchnac od siebie, jezeli to tuleje na wachaczu to kolo powinno sie przemiescic w tyl samochodu.

sprawdz kolego jaki to luz, napisz i postaramy sie Ci wytlumaczyc szybko jak to zrobic, a jak u mechanika to na co zwrocic uwage zeby miec wszystko ok..
mat
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 15:19
Lokalizacja: TSK

Postprzez kain87 » 8 sty 2008, o 17:42

Sam na pewno tego nie naprawie. A co do luzu w kole to zauważyłem jak zmieniałem opony na zimówki. To jest tak że z tej strony co jest luz auto jest trochę opadnięte( jakieś 2-3 cm), a poza tym kiedyś mi coś stukało na zakrętach w kole ale przestało, a od niedawna słychać jakieś buczenie jakby coś tarło.
kain87
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 00:31
Lokalizacja: Mielec

Postprzez mat » 9 sty 2008, o 00:24

no to teraz przegub odpada. zuzycie przegubu objawia sie biciem, stukaniem. jezeli nic sie nie tlucze podczas skrecania lub jazdy na wprost to przeguby zostaw w spokoju tym bardziej ze nic nie pisales o luzach w obrocie.

jezeli cos trze w kole to pewnie oslona tarczy hamulcowej. wystarczy ja odgiac reka bo dotyka tarczy.

jezeli samochod jest opadniety to trzeba sie zglosic na jakas stacje kontroli czy do jakiegos lepszego warsztatu gdzie maja tzw "trzepaki" czyli urzadzenie do diagnozy zawieszenia. powiedza Ci wszystko co jest nie tak i w ogole, razem ze zuzyciem amortyzatorow i sprezyn.

ogolnie jezeli nie jestes zorientowany w mechanice, tym bardziej zawieszen to radze jednak udac sie do specjalistow, bo mozna sobie zrobic czasem krzywde niechcacy.
mat
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 15:19
Lokalizacja: TSK

Postprzez kain87 » 9 sty 2008, o 17:21

To tarcie słychać jak jadę prosto ,a im bardziej skręcam w lewo to tym bardziej słychać(przy skręcaniu w prawo znika cały hałas). Dodam jeszcze że opadnięte jest przednie lewe koło.
A i jeszcze jedno ile może kosztować taka diagnoza :?:
kain87
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 00:31
Lokalizacja: Mielec


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości