problem ze wstecznym

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

problem ze wstecznym

Postprzez lukasz001 » 12 lis 2008, o 11:01

Mam pytanie, wymienilem sprzegło i mam kłopoty z biegiem wstecznym, iż przy właczonym silniku harczyczy w skrzyni i ciezko wchodzi wsteczny! Pozostalem biegi wszystko ok. Co mam zrobic???
lukasz001
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lis 2008, o 10:51
Lokalizacja: opole

problem ze wstecznym

 

Postprzez morsdicti » 12 lis 2008, o 21:29

A jedynka i piątka na pewno dobrze wchodzą ? tak samo jak przed wymianą czy może ciężej ?
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez lukasz001 » 12 lis 2008, o 22:21

To znaczy przed wymiana bylo wszystko ok a teraz harczy przy wstecznym i przy dwojce ale podejrzewam, ze to wina linki...
lukasz001
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lis 2008, o 10:51
Lokalizacja: opole

Postprzez SotoM » 12 lis 2008, o 23:23

moze biegi zostały żle wyregulowane po montażu skrzyni.moze być kwestia regulacji.
a pozwole sobie sie zapytać jak we wiekszośc moich postów - jak olej w skrzyni biegów?? ja miałęm bardzo dużo problemów z biegami takze zgrzytał mi wstek - wymieniłem olej w skrzyni i wszystkie problemy jakie miałem z biegami skończyły sie...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez morsdicti » 13 lis 2008, o 16:04

Linka :) tu nie ma linki wszystko jest na cięgnach ..... przyczyn może byc wiele ... też przez ostatnie tygodnie walczyłem z jedynką bo nie wchodziła wogóle praktycznie no i piątka .... pomogła regulacja na drążku no i wymiana (facet dotłoczył mi na tokarce z jakiegoś tam "cudownego" podobno materiału wszystkie te tulejki które idą od i do wybieraka ... ) ciężko jest to dostać, i jest elegancko ... oczywiście w autach z takim przebiegiem może to być też olej w skrzyni ... wymień, to dużo nie kosztuje stosunkowo ... a może Ci spartaczyli i źle skrzynie włożyli ? ... bo jak wsteczny i 2 .... nie wchodzą tylko charczą to dziwne ... one nie mają ze sobą nic wspołnego teoretycznie .. a może sprzęgło jest nie wyregulowane ... tu też nie ma linki jest pompa hydrauliczna i siłownik na pedale ... więc nie ma co podciągać nawet :) w passacie TDI ojciec miał przypadek, że jedynka też ciężko wchodziła a jak juz wlazła to auto na wciśniętym sprzęgle ruszało do przodu (na wrzuconym biegu) ... pomogło odpowietrzenie układu.
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Nowal » 13 lis 2008, o 17:13

jak to a linka od sprzęgła? moze masz za bardzo naciagniętą linke przez samoregulator
Avatar użytkownika
Nowal
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 22:41
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez KRZYSIEKKT » 23 lis 2008, o 23:12

JA TEZ MAM PROBLEM ZE SKRZYNIA WYSKAKUJE MI WSTECZNY I ZGRZYTA PRZY TYM I TROCHE CIĘŻKO WCHODZI JEDYNKA. CO TO MOŻE BYĆ?
KRZYSIEKKT
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 23:00
Lokalizacja: WROCŁAW


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości