Problem ze sprzęgłem po zmianie silnika

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Problem ze sprzęgłem po zmianie silnika

Postprzez dawid1994 » 25 cze 2015, o 19:17

Witajcie.Sprawa wygląda tak.

Koło zamachowe sprzęgła po odpaleniu silnika obciera mi o obudowę skrzynii bynajmniej tak to słychać po wciśnięciu sprzęgła ucisza się lecz nie do końca, Rok golfika 1996 sprzęgło z samoregulatorem chyba nie muszę tłumaczyć :P Normalnie da się jeździć lecz boje się aby nie rozsypało mi się koło zamachowe. Tarcza jest nowa chyba poprzedni właściciel już tam był zanim ja odpiołem skrzynie od starego silnika. :kwasny:

Czy coś źle złożyłem po zmianie silnika ? :-/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de4 ... de55d.html
dawid1994
 

Problem ze sprzęgłem po zmianie silnika

 

Postprzez k-m-r1 » 25 cze 2015, o 19:48

w koszu skrzyni jest sporo miejsca i to raczej nie obciera

pedzej cos inengo obciera

Jeśli było coś grzebane to po około 1000 km powinno sie dotrzeć bynajmniej ja tak miałem z nowym sprzegłem które obcierało w sumie u mnie obcierało przy prowadnicy łorzyska było kszywe i wytarte z jednej strony od starego sprzegła.

jeśli nie wiesz co to rozbieraj i sprawdzaj ale niech ktoś jeszcze wypowie sie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez dawid1994 » 25 cze 2015, o 19:56

Gdy przykręciłem koło do bloku silnika z tarczą w środku to obracając silnikiem aby zobaczyć jak sie obraca wygląda jak by miało delikatne bicie. Mistrzu ale to sprzęgło już zrobiło spokojnie z 6 tys km . A na tamtym silniku mi nie obcierało :(
dawid1994
 

Postprzez Pro100 » 26 cze 2015, o 10:29

Skoro było dobrze a po przełożeniu jest źle to chyba jednak nie do końca zostało to poprawnie złożone :-| ??
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez dawid1994 » 26 cze 2015, o 23:59

Dasz jakieś instrukcje jak to poprawnie zrobić ?
dawid1994
 


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości