problem ze sprzegłem 1.9 td

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

problem ze sprzegłem 1.9 td

Postprzez Hubert_Axe » 26 lis 2012, o 20:25

Witam! Po zakupie niedawno Golfa musiałem wymienić całe sprzęgło (docisk oraz tarczę) . Lecz teraz po założeniu skrzyni , sprzęgło bierze dopiero przy samym końcu, tzn gdy naciskam pedał to dopiero przy samym końcu czuje jak działa sprzegło , linke mam samoregulującą. Te kopytko które podnosi się podczas wciśnieciu linki , ma na początku duży luz, dopiero przy górze zaczyna wysprzęglać . Co to może być? Czy łożysko oporowe ? Jutro mam zamiar znowu pogrzebać, może macie jakieś trafne pomysły .
Pozdrawiam :-)
Hubert_Axe
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Białogard

problem ze sprzegłem 1.9 td

 

Postprzez paliwo » 26 lis 2012, o 21:24

o to masz mały problem, u mnie się rozsypało łozysko sprzęgła co jest w skrzyni co popycha pręt co dociska docisk po wymianie jest bardzo dobrze i bez zadnych problemu działa juz 2 lata. Wyjmij skrzynie i odkręć z tyłu skrzyni ten dekielek z łapą
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Hubert_Axe » 26 lis 2012, o 21:35

Tak myślałem , że tam leży gdzieś problem . A duży koszt był tego?
Hubert_Axe
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Białogard

Postprzez paliwo » 26 lis 2012, o 21:46

wiem że kosztuje to coś w granicach do 6 zł, jak wyjmiesz to to zanieś do sklepu i im pokaz to znajdą to, bo tam jest tak jak by wianek i mogło się pod dużym już oporem się trochę wklęsnąć i pręt nie dociska do końca. Jak samemu będziesz robić to tyle co ci zejdzie na wyjęciu skrzyni i włożeniu to jakies pół godziny i po sprawie jak umiesz wyjąć i włożyć szybko
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Hubert_Axe » 29 lis 2012, o 22:21

Witam! dziś wymontowałem skrzynie i wymieniłem łożysko , teraz sprzegło chodzi tak jak powinno :)
Hubert_Axe
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 20:05
Lokalizacja: Białogard

Postprzez paliwo » 29 lis 2012, o 22:39

O to dobrze:) to miłego jeżdżenia MK 3
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość