problem z sprzegłem lub skrzynia

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

problem z sprzegłem lub skrzynia

Postprzez ssimbaa » 27 mar 2012, o 12:27

Witam. W niedziele parkując auto wcisłem pedał sprzęgła i został on w podłodze, wydawało mi się ze to linka sprzęgła znów się zerwała wyciągłem ją ale była cała to myślę pewnie samonapinacz z linki padł kupiłem nowa linke dzis założyłem i nadal to samo pedał w podłodze. Co może być przyczyną dodam, że ta wajcha przy skrzyni co zaklada sie do niej linkę bardzo lekko chodzi, kiedyś przy wymianie linki ciezko było ją podnieść a teraz jednym palcem, czyżby cos ze skrzynią nie tak ???[/hide]
ssimbaa
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sie 2011, o 12:21
Lokalizacja: Ruda Śląska /Częstochowa

problem z sprzegłem lub skrzynia

 

Postprzez SotoM » 28 mar 2012, o 10:22

musisz rozebrac tył skrzyni biegów uprzednio zlewaja olej ze skrzyni bo problem jest własnie tam. a co dokładnie sie stało to musisz sprawdzic czy rozsypało sie lozysko czy pekła lapka naciskajaca na łozysko.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez thomasg » 28 mar 2012, o 17:39

prawdopodobnie pękł ci 'palec' , wymiana prosta aczkolwiek na taką nie wygląda . Chcąc nie chcąc zacznij od odkręcenia skrajnej obudowy ( piątego biegu bodajże ), jeśli to palec to dostaniesz w sklepie za 20 kilka złotych , przy okazji zmienisz olej :-) . Obudowa po odkręceniu sprawia wrazenie że nie wyjdzie ale jak nią pokręcisz odpowiednio to znajdziesz luz żeby ja wyciągnąć, pamiętaj jak ją wyciągasz bo odwrotnie ją włożysz , nie inaczej :lol: . Kilka fot dla zobrazowania problemu , jesli to to oczywiście.
był MÓJ DRAGOONGREEN jest Borówka VARIANT
Avatar użytkownika
thomasg
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:17
Lokalizacja: 44-335

Postprzez ssimbaa » 28 mar 2012, o 18:47

dzieki za pomoc :) w sobote zajrze co tam widac i dam znac. Skrzynia kilka miesiecy temu byla wymieniana olej jest nowy wlany, myslalem ze znow nowa skrzynie bede musial wkladac albo cale sprzeglo robic a to wiaze sie z wiekszym wydatkiem
ssimbaa
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sie 2011, o 12:21
Lokalizacja: Ruda Śląska /Częstochowa

Postprzez thomasg » 28 mar 2012, o 18:56

nie zapomnij przed jej odkręceniem zlać oleju tak jak SotoM, pisze, ja się pośpieszyłem i łapałem na parkingu oliwę , i tak była do wymiany ale emeryci do dziś wypominają mi plamę na kostce :lol:, przy naprawie nie korzystałem z kanału, wsio na lewarku.

[ Dodano: 2012-03-28, 18:12 ]
mozesz mieć do wymiany pierścień uszczelniający ale są do dostania na tej stronie http://sklep.intercars.com.pl - kod EL244082 - drogo jak na simmer a na tej to samo http://afterparts.pl/WPZamow3.aspx?towkod=01026910 - wbij kod 01026910, widziałem gdzieś jeszcze w sklepie online taki sam simmer pod Stara chyba za 4 zeta :-)
był MÓJ DRAGOONGREEN jest Borówka VARIANT
Avatar użytkownika
thomasg
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:17
Lokalizacja: 44-335

Postprzez ssimbaa » 29 mar 2012, o 13:06

odkrecilem dzis ten dekiel oczywiscie wczesniej spuszczając olej i wszystko bylo ok 'palec' jest caly wszystko gra i buczy. Znajomy mechanik obejrzal to i stwierdzil ze docisk sprzegla padl czyli naprawa wiaze sie z wiekszymi kosztami. Jutro Golfika zaciagne do mechaniora i bedzie dzialal. Jakie najlepiej sprzeglo kupic??

[ Dodano: 2012-03-29, 14:00 ]
znalazlem kilka sprzegiel kompletnych na allegro ocencie czy sa one cos warte:


[ Dodano: 2012-04-07, 14:39 ]
no to wszystko poskladane tylko jest problem nowa linka tarcza sprzegla i docisk a jest tylko troszke sprzegla co moze byc przyczyna ??? i nie ma wstecznego biegu cos moglo sie uszkodzic przy wyciganiu skrzyni??
ssimbaa
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sie 2011, o 12:21
Lokalizacja: Ruda Śląska /Częstochowa


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości