problem z samoregulatorem linki sprzęgła

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

problem z samoregulatorem linki sprzęgła

Postprzez roziwelet » 26 lut 2014, o 17:10

Witam. Mam taki problem, otóż stwierdziłem że pedał sprzęgła trochę za ciężko chodzi więc pojechałem z tym do mechanika, on przesmarował wysprzeglik i w sumie nie wiem.dokładnie co jeszcze zrobił, w każdym razie, teraz sprzęgło bierze mi na samej górze, a wcześniej brało normalnie tylko pedał trochę ciężko chodził. Czy da się ustawić tak, żeby było jak wcześniej, czy trzeba nową linkę kupić? I czy mogę tak jeździć, czy jest ryzyko że sprzęgło zacznie ślizgać i się zużyje? Proszę o pomoc....
roziwelet
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 12:36
Lokalizacja: Zabrze

problem z samoregulatorem linki sprzęgła

 

Postprzez k-m-r1 » 26 lut 2014, o 23:40

podciągnołsprzegło

jeśli na lince masz samoregulator to samo sie ustawi
samoregulator takie zgrubienie plastikowe

jeśli nic sie nie dzieje to smigac
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez roziwelet » 27 lut 2014, o 08:27

Podciągnąć się nie da, bo jest samoregulator. Po ilu kilometrach ma się sam ustawić mniej więcej? A zaczął się problem: jak mocniej przycisne, wcisne więcej gazu to zaczyna ślizgać. Więc jednak coś się dzieje niedobrego :/

[ Dodano: 2014-02-27, 07:31 ]
No i ta linka pewnie jest od nowości, więc miała prawo się zepsuć, samoregulator też, jak się go poruszało. Co radzicie?
roziwelet
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 12:36
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez k-m-r1 » 27 lut 2014, o 13:51

wciśniej sprzegło z 5 razy energicznie do końca
sprzegło powinno wpaść

po ilu km układa sie? u mnie z nowym sprzegłem dociskiem poukładało sie po 1000 km no spokuj był po 1500-2000 km ale miałęm nowe sprzegło


jak depniesz energicznie sprzegło regulator poluzni sie i powinien ustawiac sie od początku
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez roziwelet » 1 mar 2014, o 12:47

Założyłem nową linkę z regulacją ręczna i jest ok ;)
roziwelet
Czytacz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 cze 2013, o 12:36
Lokalizacja: Zabrze


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość