Problem z biegiem (1) Czy to normalne???

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Problem z biegiem (1) Czy to normalne???

Postprzez golf3kg » 23 mar 2011, o 20:27

Mam problem z wbijaniem biegów (jedynka) :cry: Problem jest taki gdy wbijam jedynkę na wł. silniku wchodzi lekko. A gdy samochód jest w ruchu np. chce zrobić redukcje z dwójki na jedynkę to trzeba bardzo się wysilić żeby go wbić. Reszta jest ok. Olej wymieniłem w skrzyni. Sprzęgło jest w dobrym stanie jeszcze.
golf3kg
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 mar 2011, o 22:46
Lokalizacja: kołobrzeg

Problem z biegiem (1) Czy to normalne???

 

Postprzez vwkarfso » 23 mar 2011, o 22:43

Się ciesz że, Ci jedynka w ruchu nie chce wejść. Bieg nr 1 jest do ruszania ewentualnie tam sobie podjechać jakiś kawałek możesz. A sprawa tkwi w tym że, jedynka nie jest biegiem aż w takim stopniu zsynchronizowanym żeby na nią redukować w czasie jazdy. I choć byś chciał to nie będzie ci nigdy tak płynnie wchodzić z 2 czy też każdego innego biegu jeśli będziesz w ruchu. Problem by był dopiero wtedy gdyby jedynka nie wchodziła na postoju przy ruszaniu. Tak jest wszystko ok.
Ostatnio edytowano 23 mar 2011, o 23:28 przez vwkarfso, łącznie edytowano 1 raz
------>pozytyVWnie zakręcony<------
---------->
*MÓJ GOLF* <-------------
Avatar użytkownika
vwkarfso
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 1 sty 2011, o 14:59
Lokalizacja: GMB

Postprzez Bradley » 23 mar 2011, o 23:15

1 ma synchronizator.... to nie maluch.

Pytanie o jaki ruch chodzi. Bo jak ktos wbija 1 bieg przy 10km/h w zwyz to zycze powodzenia :D
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez golf3kg » 24 mar 2011, o 00:28

Aha. Nie znam sie na tym wiec wolałem się was tu pod pytać żebym pózniej skrzyni nie rozdupcył. Czyli jest wszystko oki. Dzieki za pomoc
golf3kg
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 mar 2011, o 22:46
Lokalizacja: kołobrzeg

Postprzez gello1 » 24 mar 2011, o 00:28

Bradley napisał(a):1 ma synchronizator.... to nie maluch.

Pytanie o jaki ruch chodzi. Bo jak ktos wbija 1 bieg przy 10km/h w zwyz to zycze powodzenia :D
w dieslu moźe to glupota ale przy benzynce i niskich obrotach lepsze niż oranie 2ką i wysokie obroty i jeb sprzęgło i jedziemy. Tylko gdzieś po drodze nam dynamika uciekła;)
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości