Problem z biegami 1,9 TDI pomocy

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Problem z biegami 1,9 TDI pomocy

Postprzez szira07 » 15 maja 2009, o 16:53

witam mam taki problem ze czasami mi jedynka nie wchodzi a jak juz wejdzie do chodzi bez problemu i tak samo zdaza sie na wstecznym wymieniałem wysprzeglik na nowy i nic nie pomogło tak samo dzialalo jak na starym wymnieniony został tesz jakis element pod maska co niby miało skasowac luzy tulejki konca linkiktóra sluzy do regulacji sprzegła niemam pojecia co moze byc przyczyna mechanik tez juz niewie proponuje zeby rozebrac skrzynie moze ktos miał problem z 1 i wstecznym prosze o pomoc
szira07
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 18:58
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Problem z biegami 1,9 TDI pomocy

 

Postprzez damvs » 15 maja 2009, o 17:13

a kiedy ci sie to zdarza?? bo mam podobny problem ale tylko z jedynka. ale zauwazylem ze ow problem jest tylko gdy auto stoi prawymi kolami na krawezniku. a jak na prostej drodze to jest gicior. i mysle ze jest to wina tego ze silnik sie wtedy przekrzywia. ogolnie to przyzwyczailem sie i mi to nie przeszkadza.
damvs
 

Postprzez szira07 » 15 maja 2009, o 17:28

problem jest cały czas moze ktos wie co moze byc przyczyna ?????????????
szira07
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 18:58
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Postprzez SotoM » 15 maja 2009, o 18:27

szira07, zrobisz jak uważasz - wymien olej w skrzyni. ale zalej 80w90... nie taki jak powinien byc oryginalnie 75W90... ja kłaki z jaj rwałem . miałem problem z R i 1 szukałem mózgu dosłownie przez dupę. też mi mówili ze skrzynia pada. synchronizatory szlak trafił. wybierak nawet przekładałem... zmieniłem olej w skrzyni i zdziczałem....myslałem ze mnie krew zaleje. tyle kasy sie nawydawałem za częsci i ciagle dupa....a olej okazał sie lekiem....
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Repsol » 15 maja 2009, o 20:06

Podpisuję się rękoma i nogami pod tym co napisał SotoM.

Jakiś czas temu równiez miałem problem z biegami. A konkretniej zmagałem się ze zgrzytającym wstecznym oraz haczącymi się pozostałymi biegami. Zmieniłem olej i wszystko jak ręka odjął, teraz wchodzą płynnie i miękko, zupełnie jak w nowym aucie.
Tak, że proponuję abyś pomyślał nad zmianą oleju ;-)
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez szira07 » 15 maja 2009, o 20:23

mówilem to mechanikowi to powiedzial jak nie cieknie nigdzie olej to sie nie wymienia postaram sie jutro wymienic olej chyb ze niedam rady to najpuzniej w poniedziale i odrazu napisze czy pomogło tylko tu kolega wyzej napisal jaki olej on wlał a ty jaki wlales bo ostatnio wymienialem olej w silniku i zgineła mi karteczka jaki olej powinno sie wymieniac i oni niewiedzieli jaki wlac :) a w skrzyni miałem wymieniany olej 3 lata temu jak kupilem samochud biegi ogulnie chodza bardzo luzniutko paluszkiem mozna je wzucac tylko wlasnie czasem jedynka nieche wejsc i pozostale haczą pozdrawiam i dziekuje za pomoc
szira07
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 18:58
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Postprzez Repsol » 15 maja 2009, o 20:54

Ja wlewałem taki jak producent zaleca 75W90 (zresztą kupowałem go w ASO VW). Koszt 75zł za dwa litry.
Ale jeżeli zdecydujesz się na wymianę to zastosuj olej gęściejszy 80W90 z takiej racji, iż są to już skrzynie po sporych przebiegach a co za tym idzie jakieś luzy napewno już są. Gęściejszy olej powinien lepiej je wyeliminować jak również wpłynąć pozytywnie na cichobieżność całego zespołu.
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez szira07 » 16 maja 2009, o 12:20

wymieniłem olej i jest poprawa zobaczymy jak troche pojezdze dzieki za pomoc
szira07
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 18:58
Lokalizacja: ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości