Problem przy zmianie biegów.

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Problem przy zmianie biegów.

Postprzez kadafi737 » 7 cze 2014, o 18:14

Witam.
Od pewnego czasu w mojej trójeczce coraz częściej i coraz trudniej wchodziły biegi (szczególnie 1,2 i R), no ale dawało się przeżyć. Teraz niestety problem się mocno pogorszył i często jest tak, że nie mogę w ogóle wrzucić ani jedynki, ani dwójki. Przy wrzucaniu biegu wstecznego jest okropny zgrzyt, a potem często nie mogę w ogóle zmienić biegu (gałka cały czas jest w położeniu biegu wstecznego). Dopiero jak wyłączę silnik i w takim stanie próbuję zmienić bieg, to udaje mi się uwolnić ze wstecznego. Dodam tylko, że przy wyłączonym silniku skrzynia pracuje dobrze (wiadomo, są czasem jakieś potknięcia, ale ogólnie spoko), natomiast gdy już odpalę to jazda jest conajmniej...trudna. ah i co najważniejsze. Chyba. Nie jest to problem stały. Dzisiaj jadąc do sklepu naszarpałem się jak zwykle, natomiast gdy już wracałem do domu to wszystko chodziło płynnie i nawet wsteczny nie zazgrzytał.

Pytanie: Co może być powodem takiej usterki?
kadafi737
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 18:48
Lokalizacja: Kraków

Problem przy zmianie biegów.

 

Postprzez slavwek.ie » 8 cze 2014, o 11:01

Linki do regulacji
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez kadafi737 » 8 cze 2014, o 16:27

A to pracochłonne/drogie jest? Nie znam się na tyle żeby samemu to robić, a nie chciałbym przepłacić.
kadafi737
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 18:48
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slavwek.ie » 8 cze 2014, o 16:30

Dla znającego się na rzeczy 2 min roboty, nic nie trzeba rozbierać czy demontować.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez kadafi737 » 8 cze 2014, o 16:40

Dziękuję ;)
kadafi737
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 18:48
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość