Porada dla tych którym czasem biegi nie wchodzą

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez seboljeiv » 8 gru 2009, o 04:07

kajtek napisał(a):
LaPiN napisał(a):ostatnio dałem skrzynie do robienia bo poszła zębatka od tylnego biegu i przez to mi pukało na wstecznym.

u mnie coś podobnego sie dzieje... od jakiś 6-7 miesiecy albo nawet i dłużej przy cofaniu coś lekko mi stukało (niekiedy tylko na początku cofania i przestawało) a od ponad tygodnia za każdym cofaniem jeszcze wiecej i głosniej zaczeło to stukać (i wcale nie przestaje) dodatkowo przy każdym mocnym większym skrecie kół przy nie wielkich pradkościach słysze jakiś pojedynczy stuk... myślisz że to tez moze byc skrzynia? w tym tygodniu najprawdopodobniej znajomy ma zobaczyć co to jest....


KAJTEK zrobiłeś juz usterkę???

miałem identyczne objawy jak Ty, jak sie okazalo musiała mi sie naderwac poduszka pod skrzynią biegów a pozniej calkowicie sie zerwala bo juz bardzo stukalo,szukales moze w tej kwesti przyczyny?????
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

 

Postprzez kajtek » 8 gru 2009, o 11:46

seboljeiv, właśnie jeszcze tego nie robiłem a wiem że na bank poduszki mam do wymiany wiec być może to bedzie przyczyną... teraz ani chwili nie mam czasu na auto wiec troche je zaniedbuje ale bedzie trzeba sie zabrać i tą właśnie usterke usunąć, a Ty zrobiłeś to u siebie? pomogło?
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Rafit » 8 gru 2009, o 14:06

U mnie jest podobny objaw jak cofam mam trykanie jakbym włożył patyczek od loda do koła rowerowego. :lol:

Swoją drogą miałem problem z wbijaniem jedynki, a teraz coś mi się rozregulowało i aby wrzucić wsteczny nie muszę wciskać lewarka w dół...

Mam dosłownie jedynkę i wsteczny obok siebie. Raz wbija mi się to raz tamto.
Pewnie jakiś plastik się pewnie wyśmigał...
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez SotoM » 8 gru 2009, o 16:20

Rafit, a jak byś uniusł delikatnie biegałeke do góry to co ci sie zapina 1 czy R??
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez seboljeiv » 9 gru 2009, o 03:58

kajtek, no zrobilem zrobilem...
jezdzilem 2 miesiace z tym zestresowany ze skrzynie bede musial zmieniac i juz prawie zbieralem na nową:D
a tu trafilem na odpowiedniego kolesia i mi zdiagnozowal,wymienil i jak ręką odjął... byłem ucieszony od ucha do ucha :padam:
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości