pomocy coś ze skrzynia

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

pomocy coś ze skrzynia

Postprzez paliwo » 12 sty 2015, o 14:24

Witam wracając do domu swoim Mk3 1.9tdi zauważyłem że coś ze pedał sprzęgła jest miększy, dojechał do skrzyżowania ruszyłem i musiałem pedał odciągać już nogą co może być, odpowietrzałem cały układ 3 razy i nic, i tak zastanawiałem się czy sprzęgło nie jest do wywalenia. Proszę was o pomoc bo nie wiem czy zabierać się za wymianę sprzegła czy to cos innego może być
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

pomocy coś ze skrzynia

 

Postprzez Andreew » 12 sty 2015, o 17:55

sprawdz poziom płynu hamulcowego, jesli jest stan to zobacz czy gdzies nie ma wycieku czy pompka sprzegła nie przepuszcza płynu zauwazysz to bo bedzie mokro.
Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl

Postprzez paliwo » 12 sty 2015, o 20:53

Właśnie jest sucho tylko tu co jest odpowietrznik to jest bo jak odpowietrzałem to poleciało troche. A może być ze łożysko sprzęgła poszlo jak bylo kilka razy sprzęgło spalone.??
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Andreew » 12 sty 2015, o 21:17

jak juz pare razy było spalone to nie ma sie co dziwic z pewnoscia tarczy sprzegła juz nie ma wcale i pompka musi wiecej płynu wcisnac aby rozłaczyc silnik od skrzyni z pewnoscia za cienko juz tam jest. łozysko jesli nie wydaje zadnych dzwiekow to powinno byc ok.
Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl

Postprzez paliwo » 12 sty 2015, o 22:05

Bo jak bieg sie wrzuci to przy odpalaniu powinien ruszać a tu wogóle nic nawet nie szarpie. To na pewno łożysko poszło. Bo jak jest ten korek na skrzyni żeby znak zobaczyć to tak wali spalonym sprzęgłem że masakra.
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Andreew » 12 sty 2015, o 23:06

albo docisk pekł, nic nie poradzisz musisz sciagac skrzynie i zobaczyc co sie narobiło ale zapewne tarcza i docisk do wymiany z łozyskiem oporowym
Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl

Postprzez paliwo » 13 sty 2015, o 16:01

A jak łożysko luźno chodzi to tez moze być to co nie?? Bo sprawdzałem ta pompkę trzymałem z calej sily palcami a druga osoba naciskała sprzęgło i jak trzymałem to jest dobrze normalnie pedal wtedy chodzi i odchodzi. Zanim skrzynie zdemontowałem to bylo czuć spalone sprzęgło strasznie

[ Dodano: 2015-01-14, 12:39 ]
To tarcza była zjechana od nowości nikt nie wymieniał i łożysko rozwalone. Nie tak mialem po osike co do skrzyni idzie ta krotsza zapomniałem przełożyć to jak teraz włożyć ja jak zdejmę ten dystans co jest ta piasa i zostawie sam bolec to wloze tak jak powinno byc spowrotem
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości