poduszki pod skrzynie

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

poduszki pod skrzynie

Postprzez Groch367 » 28 wrz 2007, o 23:04

mam pytanie ile kosztuje poduszka pod skrzynie golf 3 1.9 TDI i wogole ile jest poduszek pod skrzynia moze lepiej wszystkie wymienić? ;-)
Mam problem przy wbiciu wstecznego caly silnik unosi sie wysoko problem jest również tego typu ze wbicie jedynki czasami ciezko wchodzi. :cry:
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

poduszki pod skrzynie

 

Postprzez marcinmayday » 2 paź 2007, o 22:17

Witam:)
Pduszek jest trzy kosztują w granicach 50zł szt, ale moim zdaniem nie opłaca sie wymieniać wszystkich:P
A co do pierwszego biegu to przed chwilą pisałem o tym w innym poście:P

I o to on:

''''witam
Moim zdaniem wszyscy sie mylicie powodem prawdopodobnie jest luz jaki powstał przy wybieraku to jest element skrzyni do którego są przykręcone linki sprawdz najpierw to!!!
A co do tego żeby oddawać taką skrzynie do mechanika to ja bym był przeciw ponieważ mechanik za wyjęcie, włożenie i oczywiście rozłożenie i zlożenie krzyknie ok 500 zł oczywiście za samą robote!!! :mrgreen: I dojdą jeszcze koszty symchronizatorów itd. A jeśli okaże się ze trzeba wymieniać jakię uszczelniacze i inne duperele to koszt tego może wynieśc więcej niż zapłacił byś za inną skrzynie.
Ale moim zdaniem ciebie to nie czeka gdyż na pewno nie są to synchronizatory, lec jak juz na początku pisałem powstałe luzy na wybieraku. Są tam elementy plastikowe które po prostu się wycierają.
Koleją przyczyną mogą być zle ustawione linki, mają one możliwość regulacji i jeśli nie będą dobrze wyregulowane też będą problemy z wrzucaniem biegów tak właśnie miał muj kolega wystarczyło tylko wyregulować linki. Takie linki powinien wyregulować dobry mechanik, UWAGA nie każby mechanik wie że coś takiego da się zrobić.

Myśle że coś ci pomogą moje rady! Odezwij się co i jak.

Pozdrawiam:):)''''''

Czytaj inne posty!!!!!!!!!! :kwasny:

Pozdrawiam
marcinmayday
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 17:39
Lokalizacja: Skaryszew/Radom

Postprzez marko1967 » 3 paź 2007, o 21:17

Groch367 - w twoim przypadku prawdo podobnie masz zerwaną poduszkie miałem coś podobnego w golfie 2 podnośił mi się silnik i jak cofałem to aż szarpało na wstecznym ja poprostu nie dokreciłem poduszki jak wymieniałem łożysko oporowe w skrzyni chyba że też coś robiłeś ze skrzynką i nie dokręciłeś poduchy co do pierwszego biegu to mój przed mówca może mieć racje jak by co to napisz jak rozwiązałeś problem pozdrawiam
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Groch367 » 25 paź 2007, o 00:35

poduszka wymieniona kosztowala mnie 40 dychy:) ;-) kilka srubek lewarek i po robocie :)) wszystko gra :lol:
ale cos mi go szarpie jak pomalu dodaje gazu na 4 biegu czasem daje sie to znac rowniez na 3, przy szybkim dodawaniu gazu nie ma zadnych szarpań od czego to moze byc? :roll:
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez macjan » 26 paź 2007, o 22:18

hej,
mam podobny problem, otóż jak gaszę silnik to tak mi trzęsię samochodem że zgon ;) gadałem z kolegą - mechanikiem i powiedział że to któraś z poduszek albo i nie jedna.
gdzie i jak to można kupić a najlepiej jak by mi ktoś powiedział jak się ta częśc nazywa po angielsku bo aktualnie jestem na wyspie.
pzdr
macjan
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 20:01
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Groch367 » 27 paź 2007, o 14:06

dostaniesz w kazdym sklepie motoryzacyjnym a nazwy nie ma dokladniej tylko jest poduszka pod skrzynie przednia tylnia a ta trzecia to pod silnik
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez shaggy8 » 4 sty 2008, o 18:58

Panowie a jak jest z wymiana tych poduszek da rade to samemu zrobic czy konieczna jest interwencja mechanika ?? Jak by mi ktos opisal jak co po kolei robic to bym sobie pewno poradził
tylko własnie zeby jakas niespodzianka mnie nie zaskoczyła bardzo prosze.
shaggy8
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 15:27
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez ***Dj Shaft*** » 25 lip 2008, o 13:30

Hej. Ja jak zgasze auto to silnik drży na maxa(tak jakby zdychał)...wogóle porównałem go z Golfem mojego kolegi (ma takiego samego z takim samym silnikiem 90 km) i mi chodzi bardzo głośno a mu nie.Mój samochód to słychać na kilometr :((( kumpel powiedział że to powinna być wina poduszki pod silnikiem (i kto wie czy nie jakas inna poducha) myślicie że jak pójde do mechanika i mi ją wymieni to będzie wszystko dobrze ? może wie ktoś jak to się wymienia ? a moze to nie wina tej poduszki tylko czegoś innego ?? POMOCY
Shaft
***Dj Shaft***
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 15:38
Lokalizacja: Inowrocław

Re: poduszki pod skrzynie

Postprzez SotoM » 25 lip 2008, o 22:29

Groch367 napisał(a):mam pytanie ile kosztuje poduszka pod skrzynie golf 3 1.9 TDI i wogole ile jest poduszek pod skrzynia moze lepiej wszystkie wymienić? ;-)
Mam problem przy wbiciu wstecznego caly silnik unosi sie wysoko problem jest również tego typu ze wbicie jedynki czasami ciezko wchodzi. :cry:

a miałes robione sprzęgło?? jak ci bierze?? przy samej podłodze??
marcinmayday, z tego co widziałem to nie ma regulacji linek. jedna jest przykręcona na sztywno ta pod ciazarkiem a druga która wybiera jest przmocowana do plastikowego ramienia , które jest zamocowane do częsci wybieraka i mimo ze w tym miejscu jest owalny otwór to , to nie jest regulacja.nie można tego przesówać bo plastik sie złamie od napręzeń. a ten plastik w ASO kosztuje 70zł. nie ma zamienników. wiem dowiadywałem sie i siedze w tym.- i chyba własnie o ta regulacje ci chodzi bo innej nie ma ale przez własnie ruszenie tego plastiku po 2ch dniach mi pekł i miałem tylko 3 i 4ty bieg. problem chyba tylko tkwi w wybieraku ale jeszcze do tego nie doszedłem. jak cos wymodze to napisze.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez opolanin » 28 lip 2008, o 23:30

z tego co wiem to poduszek pod skrzynią jest sztuk:1
bo jest przednia od silnika i boczna a ta trzecia jest właśnie od skrzyni
opolanin
 


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości