Poci się olej ze skrzyni .

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Poci się olej ze skrzyni .

Postprzez Okonik5 » 1 sie 2013, o 21:02

Tak jak wyżej , zauważyłem pocenie się oleju ze skrzyni a dokładnie w tym miejscu co idzie drążek z zmiany biegów . Co można na to zaradzić ?
Okonik5
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 00:33
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Poci się olej ze skrzyni .

 

Postprzez prezesik » 2 sie 2013, o 01:07

Wymienić uszczelniacz wałka wybieraka. Odkręcasz śrubkę nr 10 i zdejmujesz z wałka metalowe mocowanie, wyciągasz stary uszczelniacz, aby nie podrapać wałka wybieraka i zakładasz nowy uszczelniacz. Wcześniej spuść olej ze skrzyni. Pomimo zlania oleju po wyjęciu uszczelniacza wyleci go jeszcze trochę.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez k-m-r1 » 2 sie 2013, o 20:17

potwierdzam wymiana pomaga ale nie licz na cuda u mnie po wymianie i tak cos saczy sie

w sumie to jest wytarte i ciaśniejszy oring chyba otwór powinien byc 15 to ja bym polecił 14 ale czy to pomoże ?? nie wiem

ja zmienilem i mniej sączy sie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez endru » 5 sie 2013, o 11:08

z tym wybierakiem to widze ze chyba norma bo i ja tak mam ze od czasu do czasu tam kropelka wisi, a uszczelniacz wymieniac t otrzeba olej spuszczac itd. sporo zabawy wiec poki nie leci mocno raczej lepiej kontrolowac stan oleju i jak cos dolac se.
Golf 3 1.4 (ABD - 1H1) zagazowany
Avatar użytkownika
endru
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 13:38
Lokalizacja: Bialystok


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości