Poblem z pedałem sprzęgła

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Poblem z pedałem sprzęgła

Postprzez melcu » 8 maja 2013, o 20:16

Witam Panowie. Mam następujący problem : otóż moje sprzęgło chodziło tak twardo ze myślałem że niebawem zacznę używać 2 nóg to wciskania go. Pewnego pięknego wieczoru linka postanowiła się zerwać ze względu na obciążenie jakie na nią działało. Dorobiłem nową (w starym pancerzu) i przez 3 dni chodziło jak hydrauliczne. Na dotyk dosłownie - aż inna jazda autem była. Teraz jest znowu tak samo, zaczęło chodzić strasznie twardo i twardo odskakiwać. Słychać jakby o coś tarło - dźwięk jak by się coś piłowało. Co się z tym może dziać? Już mnie szlak trafia bo nie mogę płynnie nawet ruszyć bo sprzęgło mi skacze pod nogą. Odpuszczam to stoi w miejscu a nagle J.E.B ...i wyrywa auto. Wierzyć mi się nie chce ze to rozwiązanie było aż tak chu**we ze te linki sie przecierają. Co mam z tym fantem zrobic? Bo naprawdę jak jadę Gofrem to aż się cały pocę z nerwów...... 8-) :-x
Avatar użytkownika
melcu
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 02:13
Lokalizacja: Gdynia

Poblem z pedałem sprzęgła

 

Postprzez Lucek777 » 8 maja 2013, o 22:47

melcu napisał(a):Dorobiłem nową (w starym pancerzu)


Kup linkę całą :-D , wymień i po problemie . najprawdopodobniej pancerz też się skończył .
Mój były goferek
moj-golf/golf-mk3-2-0-16v-abf-by-lucek777-t63414.html
Masz problem z autem , chcesz naprawić lub pospawać ? Napisz lub zadzwoń 501-973-826
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzelu » 9 maja 2013, o 09:33

tak jak kolega wyżej, kup nową. Ostatnio miałem taki sam problem. Wciskałem sprzęgło i nagle trzask i auto wyrywa z butów do przodu. Najlepsze akcje są wtedy jak stoisz w korku i masz 40 cm do nast. auta, przychodzi czas podjechać i jedyny sposób się zatrzymać to kluczyk xd lub duszenie na hamulcu. czysty hardcore :przestraszony:

ps. ja nie byłem pewien co było źle i zaryzykowałem linkę ze szrotu z samoregulacją za 40 zł. Założyłem i wszystko gra.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Nati712 » 9 maja 2013, o 10:20

Co sie dzieje z tymi sprzeglami ? Moje z kolei wpadlo calkowicie nie odbijalo nie wysprzeglalo samoregulacja poszla ale wymiana linki na prawde to tania sprawa nic nie dorabiaj tylko wymien, golfina to moje drugie auto mialam wczesniej forda i myslalam ze fordy to tanie autka w utrzymaniu ale golfy to rewelacja jak sie cos popsuje to nie ma stresu czesci sa bardzo tanie :) no narazie nic mi takiego strasznego nie padlo co kosztowalo by wiecej jak 100 zł :D
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez Strolf » 15 maja 2013, o 13:15

Kup linkę dobrej jakości.
Polecam ATE, TRW.
Strolf
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości