Piszczenie w kole

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Piszczenie w kole

Postprzez damianb194 » 8 sie 2015, o 14:16

Witam, ostatnio mam problem z piskami w kołach w moim aucie. Spróbuje to opisac mniej wiecej, odpale auto, przejade 5 km gdy sie juz troche rozgrzeje (hamulce chyba) to zaczyna cos piszczyc w kole, piszczy to z predkoscia koła, zwalniam to piszczy mniej, jak jade pomalutku to słychac takie jakby obcieranie przemieniajace sie w piszczenie, jak nacisne hamulec to przestaje piszczec, oraz jak ostro skrece w lewo. podejrzewałem hamulce, rozebrałem je: tłoczki w zaciskach lekko sie wciskaja, prowadniczki wyciagniete, wyczyszczone szmatka do matowienia bardzo dokładnie, posmarowane, załozone nowe gumki i chodza lekko, jarzma pod klocki wyczyszczone tez, klocki przetarcze z zeszklenia, rant na tarczach usuniety :) Tarcze są leciutko krzywe, ale juz długo tak jezdze i dopiero ostatnio zaczeły piszczec, wczesniej sie nic nie działo. a felgi są gorące dalej i piszczą po rozgrzaniu. Co to moze być?


Thorsten- przeniesione z działu układ hamulcowy. Skoro kolega wykluczył możliwość wadliwego układu hamulcowego przeniosłem do "Napęd i skrzynia biegów". pozdro :-)
damianb194
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 18:52
Lokalizacja: Małopolska
Rocznik: 92
Silnik: 2.0 8v 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Piszczenie w kole

 

Re: Piszczenie w kole

Postprzez GolfiarzJR » 8 sie 2015, o 23:24

Hmm , ewentualnie łożysko idzie jeszcze wymienić ale wątpie bo to raczej szumi niż piszczy , napisz które to koło , wszystkie czy jedno?
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Piszczenie w kole

Postprzez Thorsten » 9 sie 2015, o 12:27

łożysko albo przegub. Szum wskazuje na łożysko, przegub może piszczeć. Sprawdź w jakim stanie masz osłonę przegubu bo może jest uszkodzony i dostał się brud i przegub pada.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Piszczenie w kole

Postprzez damianb194 » 9 sie 2015, o 18:30

Lewe przednie koło najbardziej sie grzeje, łozysko jak zakrece kołem to nie szumi nic, jedynie w jednym miejscu koło lekko obciera ale to tarcza o klocki raczej, tylko ze tak było juz od jakiegos czasu a piszczy dopiero od paru dni. Przeguby sprawdzone, osłony dobre i zero luzów :)
damianb194
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 18:52
Lokalizacja: Małopolska
Rocznik: 92
Silnik: 2.0 8v 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Piszczenie w kole

Postprzez GolfiarzJR » 9 sie 2015, o 19:05

To mozliwe ze ten klocek który ociera o tarcze piszczy , chodzi mi o to że klocek ciągle jest tak jakby "hamowany" i się przegrzał i piszczy ? wiecej pomysłów nie mam szczerze mówiac ;/
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości