Pedał sprzegła nie zawsze odbija do końca

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Pedał sprzegła nie zawsze odbija do końca

Postprzez 360st0pni » 8 lut 2009, o 22:58

Czołem Pany. Rzecz polega an tym że pedał sprzegłą nie zawsze mi odbija do konca zostaje często okolo 2 czy 3 cm. do konca. I czasami jedynka ciężko wchodzi najczęsciej jak stoje gdzies na swiatłąch i jak szybko chce ją wrzucic tak jakby sie przycinala i wsteczny jak wsadzam to zgrzyta wiem ze w golfach tak jest ale ten zgrzyt jest sporo większy. Sprzęło odpowietrzałem i nic nie dało. Co to moze byc?
360st0pni
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 21 cze 2008, o 22:43
Lokalizacja: Zambrów

Pedał sprzegła nie zawsze odbija do końca

 

Postprzez SotoM » 8 lut 2009, o 23:26

mogła kusnac pompka sprzegłowa która znajduje sie w ścianie grodziowej. przewód zasilajacy płyn ze zbiorniczka hamulcowego łaczy sie z ta o to pompką a pompka przewodem łaczy sie z siłownikiem sprzęgła przy skrzyni... według mnie padła ta pompka...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez 360st0pni » 8 lut 2009, o 23:44

drogie to jest nie wiesz??
360st0pni
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 21 cze 2008, o 22:43
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez SotoM » 8 lut 2009, o 23:50

np z firmy LPR - kod LPR2104 - 223,54 zł

[ Dodano: 2009-02-08, 22:57 ]
aa jeszcze 1dno!!... wykręc siłownik przy skrzyni i sprawdź czy nie puszcza pod gumką tak jak wychodzi bolec... mozna kupić zestaw naprawczy siłownika za 20zł i chwila moment aby go zregenerowac...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez 360st0pni » 9 lut 2009, o 09:27

troche jest problem bo ja nie bardzo sie tak znam.Podjade kiedy do braciaka on mechanikiem jest to mi to sprawdzi i jak bede cos wiedzial to dam znac
360st0pni
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 21 cze 2008, o 22:43
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez swatu » 9 lut 2009, o 09:44

dołacze sie do tematu ,gdyz ja ze sprzegłem mam nastepujacy problem:
podczas wciskania go ,slyszalny jest dzwiek tak jakby linka gdzies lub o cos zawadzała i takie szczelanie słychac,czasem wystarczy ze ja obróce o kilkka stopni i jest spokój ale po jakims czasie znowu te trzaski powracaja,czy po wymianie na nowa linke problem zniknie?
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez SotoM » 9 lut 2009, o 09:53

swatu napisał(a):dołacze sie do tematu ,gdyz ja ze sprzegłem mam nastepujacy problem:
podczas wciskania go ,slyszalny jest dzwiek tak jakby linka gdzies lub o cos zawadzała i takie szczelanie słychac,czasem wystarczy ze ja obróce o kilkka stopni i jest spokój ale po jakims czasie znowu te trzaski powracaja,czy po wymianie na nowa linke problem zniknie?

u ciebie sie rwie linka w pancerzu i te przerwane druty linki haczą o pancerz i dlatego jest takie jakby strzelanie ,chrobotanie. osobiscie bym w pierwszej kolejności zmienił linke na nową...
kilka razy sie spotkałem z czyms takim - jak wciskało sie sprzegło lub puszczało to było takie mocne uderzenie jakby blacha o blache haczyła - powodem tego było - wyrwanie gniazda linki w scianie grodziowej przy pedałach hamulca ,sprzegła...
Ale u ciebie to bedzie wina linki...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości