Oznaczenia skrzyni biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Oznaczenia skrzyni biegów

Postprzez Thorsten » 3 lip 2014, o 12:19

Pomyślałem że może niech każdy z fora powie jaki ma silnik i kod skrzyni tak by w razie potrzeby zmiany skrzyni wiedzieć jaka będzie pasować do danego silnika. Schemat prosty: kod silnika i kod skrzyni.
Na tej stronie opisano jak bez wchodzenia pod auto wiedzieć jaki kod ma nasza skrzynia


Do AEE ( 1.6 75KM) pasuje skrzynia CYZ.
Skrzynia CYZ pasuje do: AEE, ABU ( chociaż jak dobrze kojarzę abu ma rozrusznik z tułu a aee z przodu no i wybierak biegów z jednym z przodu a w drugim z góry - sprzedawca na allegro twierdzi że skrzynie pasują ), VW CADDY SEAT INCA z silnikiem 1,9 sdi.



Wiem że takie zabawy z zmianą skrzyń by zmienić przełożenia na masową skalę stosowanie są w jednostkach diesla i dają właśnie taki efekt, ucierpi co prawda przyśpieszenie ale nie jestem fanem wystrzeliwania spod świateł.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Oznaczenia skrzyni biegów

 

Postprzez Paweu » 3 lip 2014, o 15:46

Jasper napisał(a):Pomyślałem że może niech każdy z fora powie jaki ma silnik i kod skrzyni tak by w razie potrzeby zmiany skrzyni wiedzieć jaka będzie pasować do danego silnika. Schemat prosty: kod silnika i kod skrzyni.


Kolego... Takie tematy są już na forach. Wystarczy poszukać w google. Temat poruszany na golf3.pl wielokrotnie.

Jasper napisał(a):Do AEE ( 1.6 75KM) pasuje skrzynia CYZ.
Skrzynia CYZ pasuje do: AEE, ABU ( chociaż jak dobrze kojarzę abu ma rozrusznik z tułu a aee z przodu no i wybierak biegów z jednym z przodu a w drugim z góry - sprzedawca na allegro twierdzi że skrzynie pasują )


Sprzedawcy na allegro nie są wartościowym źródłem wiedzy. Sam nie jesteś pewien i wprowadzasz userów w błąd.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Opik » 3 lip 2014, o 16:49

Po co taki temat gdzie polowa napisze brednie jak mozna sprawdzic w ksiazce VW Golf sam naprawiam? Jest podane w przejrzystych tsbelkach absolutnie wszystko, poprawne i sprawdzone. Poza tym nigdy nie masz pewnosci czy jezdzi ori skrzynia czy ktos wczesniej juz drutowal

O telefonie do aso juz nie wspomne gdzie po minucie dowiesz sie wszystkiego co chcesz, wlacznie z iloscia potrzebnego oleju oraz jakim najlepiej zalac
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Produkty - https://www.zwierzchnik.pl - Produkty - Trening - https://www.winchester.com.pl - Trening



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość