olej w skrzyni dolać czy wymienić ??

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

olej w skrzyni dolać czy wymienić ??

Postprzez kajtek » 7 maja 2008, o 12:01

musze dokupić olej do skrzyni bo mam mały niedobór, poradźcie mi czy moge dolać olej do skrzyni o tym samym kolorze, czy musze cały wymienić?? normalnie bym wymienił, tyle że to już różnica w cenie, za butelke litrową musze dać 60 zł (na dolanie wystarczy i jeszcze zostanie) a żeby wymienić musiałbym kupić ze 3 litry czyli już jakieś 180 zł :-( co poradzicie?
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

olej w skrzyni dolać czy wymienić ??

 

Postprzez dziabi3 » 16 maja 2008, o 23:09

wymienic nie wolno mieszac

podobno mniej grozne jest zmieszanie olei w silniku niz w skrzyni

tak tłumaczył mi znahor
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez wisnia85 » 17 maja 2008, o 10:01

Pamiętaj!!!
Oleje przekładniowe pracują w łagodniejszych warunkach niż oleje silnikowe (tzn.niższe temp. i brak kontaktu z kwaśnymi prod. spalania) Wymiany jest czasem i kilkukrotnie mniejsza w porównaniu z wymianą oleju silnikowego. Przy doborze właściwego oleju przekładniowego oraz częstotliwości jego wymiany bezwzględnie należy kierować się zaleceniami producenta samochodu. W przypadku olejów do ręcznych skrzyń biegów, przekładni głównych, skrzynek rozdzielczych i przekładni kierowniczych określa on precyzyjnie wymagania jakościowe wg API (np. GL-4, GL-5) jak i lepkościowe wg SAE (np.: SAE 80W-90, SAE 85W-140). W przypadku zaś olejów do automatycznych skrzyń biegów oraz wspomagania układu kierowniczego są to wymagania producentów przekładni (np.: Dexron III, Dexron II firmy General Motors).

Jesli miałbys robic dolewke to tego co masz w skrzyni:)
słyszałem jednak od znajomych ze wlewali <mieszali> inny olej oczywiscie przekładniowy i nic im sie nie działo.
wiec sam widzisz szkoły sa podzielone <ale ja bym wymienił cały>
mam skrzynie 020 wersja APW i wymieniłem na 75w90 Mobile i wszystko gra:)
<koszt tego oleju we Wrocławiu to 47zł litr>

moze masz ksiązke obsługi\serwis pojazdu wtedy bedzie Ci łatwiej bo tam masz napisane co było dolewane w Twoim aucie, ja mam taka ksiazke jeszcze po właścicielu z Niemiec <czasem sie przydaje;)>

pozdrawiam:)
wisnia85
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 kwi 2008, o 17:17
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wojtek1948 » 22 maja 2008, o 12:11

Mam problem z migającą kontrolką od oleju. przy ropzruchu silnika zaczyna migac i nie wiem co moze byc tego przyczyną. na pewno nie jest to wina czujek poniewaz je wymieniłem na nowe a problem itnieje nadal. proszę o porade i z góry dziękuje.
wojtek1948
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 maja 2008, o 11:58
Lokalizacja: Połaniec

Postprzez Adek19 » 22 maja 2008, o 14:08

ja dolewałem kupiłem w serwisie olej do skrzyni i jest ok
Avatar użytkownika
Adek19
Members
 
Posty: 1240
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 19:38
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Postprzez opolanin » 23 maja 2008, o 23:49

!kajtek!, wymień olej tam jest pełno opiłków z zużywających się części, tylko wymień go zaraz po zgaszeniu autka by wszystki syf ładnie wypłynął
opolanin
 

Postprzez kajtek » 29 maja 2008, o 12:16

wymieniłem olej, wlałem Mobil 1 SHC 75W90 (żółty) - 54 zł litr
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron