olej w skrzyni biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

olej w skrzyni biegów

Postprzez Dapcio » 18 mar 2008, o 12:25

witam. od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem golfa3. mam problem ze skrzynią biegów otóż ciężko wchodzą biegi a szczególnia 2. jak chce przerzucić z 1 na 2 szybko to czasami zgrzytnie. w związku z tym chciałem sprawdzić poziom oleju w skrzyni ale nie wiem jak. Mam silnik 1.8 90KM ABS. w książce piszą o śrubce koło lewego koła ale tam jej nie ma.. jest za to jakiś korek u góry skrzyni ale nie ma tam żadnej miary ani śladu po jakim kolwiek oleju. czy jest to możliwe żeby korek umieszczony był u góry skrzyni bo w żadnej książce nie ma takiego rodzaju skrzyni z korkiem u góry? a może ciężkie wchodzenie biegów to wina sprzęgła, linki od sprzęgła? jak to sprawdzić? ile kosztowałaby wymiana linki z samoregulatorem? pozdrawiam wszystkich na forum.
Dapcio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 12:10
Lokalizacja: Częstochowa

olej w skrzyni biegów

 

Postprzez miras » 18 mar 2008, o 14:16

Witaj Dapcio jak skręcisz koła to na boku skrzyni biegów będziesz widział śrubę na klucz imbusowy taki wklęsły sześciokąt, to jest właśnie otwór przez który wlewa się olej lub sprawdza poziom. Musisz mieć klucz imbusowy o ile pamiętam to rozmiar klucza 22, odkręcasz i musisz sprawdzić palcem olej powinien sięgać dolnej krawędzi tego otworu. Jeśli nie wyczuwasz oleju i nie wiesz czy był wymieniany, najlepiej go wymienić. Pod spodem skrzyni masz też śrubę imbusową odkręcasz spuszczasz nią olej jak wszystko zleci zakręć ją z powrotem, a otworem z boku skrzyni wlej świeży olej. Do skrzyni wchodzi 2 litry oleju najlepiej Mobil 75w90. Jak będzie problem pytaj.

Kto pyta nie błądzi.
Avatar użytkownika
miras
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 wrz 2007, o 07:53
Lokalizacja: Krośniewice

Postprzez Dapcio » 18 mar 2008, o 20:52

dzięki miras za szybką odpowiedź. a więc co zrobiłem. odkręciłem tą śrube z boku skrzyni (nie było łatwo) i zaczął mi sie olej wylewać z tamtej dziurki. wiec w skrzyni oleju nie brakuje a nawet zanadto go tam było (samochód był postawiony na wmiare równej powierzchni). Obrazek
Powiedzcie do czego służy ten korek który na zdjęciu strzałką zieloną jest zaznaczony. powtarzam silnik 1.8 90KM ABS. Wymiana oleju w skrzyni nic nie dała nadal 2 wskakuje tak jak wskakiwała... może to być związane ze sprzęgłem? może linka samoregulująca sie przestała samoregulować? jle bedzie kosztować wymiana linki sprzęgła? pozdrawiam
Dapcio
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 12:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez lukasz423 » 18 mar 2008, o 21:05

DAPCIO
służy do ustawiania rozrządu z tego co pamietam
Avatar użytkownika
lukasz423
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 4 sty 2008, o 21:24
Lokalizacja: wawa

Postprzez marko1967 » 18 mar 2008, o 21:23

Dapcio, te zgrzyty z 1 na2 to może być synchronizator a co do linki sprzęgłowej z samoregulatorem to koszt około 120zł pozdrawiam :roll:
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości