niepokojący odgłos

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

niepokojący odgłos

Postprzez jasiek » 15 sie 2008, o 15:35

witam mam pytanko.gdy szybko puszcze sprzęgło to pojawia sie czasem takie gruchotanie ale jak wcisne i puiszcze powoli to znika mi sie wydajer ze to moze byc lożysko oporowe! jak sadzicie? ile mozna tak pojezdzic i ile może kosztowac ewantualna naprawa
jasiek
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 13:01
Lokalizacja: mazowieckie

niepokojący odgłos

 

Postprzez SotoM » 15 sie 2008, o 22:54

to jest taki świszczenie jak by tarła blacha o blache takie metaliczne ocieranie. ja miałem to samo u siebie i to była wina właśnie łozyska oporowego. łozysko kosztuje gdzieś z 50zł albo 100. bo kompletne sprzegło SACHS'a kosztuje ponad chyba 500zł z tego co pamiętam. ja bym ci proponował zmienic odrazu sprzegło. moze jeszcze działa dobrze ale moze po wymianie sprzegła po jakimś czasie sie skończyć i co znowu ta sama robota i kasa??
załóżmy sprzęgło 500zł. robocizna nie wiem jak w twoich stronach wyglada cennik ale u mnie w renomowanym warsztacie taka impreza kosztuje 350zł i przynajmniej ci porzadnie to zrobią. poczyszczą posmarują i poskładają. i jeśli bys sie zdecydował na taką robotę. to tez było by dobrze juz dołożyć te 30zł i wymienic tylny uszczelniacz wału korbowego.bo moze nie cieknie ale zacznie w koncu i znowu skrzynia do wyjecia i znowu ta sama kasa. a tak zrobisz komplet sprzegło i uszczelniacz i masz z głowy i kasę zaoszczędzoną. ja tak na to patrze zrobic raz a porzadnie i mieć juz spokuj za jedna kasę.

[ Dodano: 2008-08-15, 22:56 ]
a co do tego jak długo na tym pojeździsz to ja pojeżdziłem 2 tygodnie i juz zaczeło na stałę świszczeć
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez bzy_mar » 28 sie 2008, o 21:18

Cześć mam taki problem podobny, tyle że u mnie coś na tarczy jakieś zaciski poluzowały o co z tym chodzi? podpowiedzcie.
Dla słabych klęska, dla cierpliwych nadzieja, dla upartych zwycięstwo!
bzy_mar
Czytacz
 
Posty: 95
Dołączył(a): 12 lip 2008, o 17:54
Lokalizacja: Nowa Słupia


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości