Witam, pisze zapytaniem, ponieważ brałem już informacje od ludzi lecz nikt mi nie zdołał pomóc. Problem polega w tym, ze mam golfa III diesel 1.9 tdi 110km i nie da się wbić wstecznego biegu. Wszystkie biegi od 1 do 5 wbijają się bez problemu i działają. Ciekawością jest to też, ze stało mi się to w trakcie jazdy, ponieważ wyjeżdżając z parkingu działał wsteczny, a jak wróciłem to już nie. Jeśli ktos wie coś na ten temat to będę wdzięczny Pozdrawiam
Witam kolego. pierwsze zasadnicze pytanie . olej kiedy był sprawdzany nie zgrzyta Ci jak próbujesz wrzucić wsteczny?? ja bym sprawdził czy koło wybieraka nie dostał się śnieg i blokuje wbicie biegu , jeśli to nie to , to na wyłączonym silniku spróbuj wbić wsteczny , jeżeli to nie pomoże to coś zadziało się ze skrzynią. albo możliwe ze zabezpieczenie Ci blokuje o jakiś plastik sprawdzić możesz to ściągając miech od lewarka zmiany biegów będziesz miał tam na samym dole taki biały lub kremowy jak by haczyk . jeżeli również nie będzie to musisz czekać na wypowiedzi bardziej doświadczonych . pozdrawiam
Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć. Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy. Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Nie macie przypadkiem luzów na lewarku? Tak czy tak to do przejrzenia jest mechanizm zmiany biegów przy silniku , często lekka korekcja na drążku od lewarka pomaga.Po prostu jest tam parę łączników , dźwigienek , które zużywają się i następuję kumulacja luzów co sprawia że lewarkowi brakuje zakresu na któryś z biegów . Wtedy może nie być zakresu lewo-prawo czyli między R do 5 , lub ruchem przód- tył. Ważna jest też poduszka łapa i wspornik skrzyni po stronie kierowcy. Stan zawieszenia też ma wpływ na pracę mechanizmu zmiany biegów.
mi na zgaszonym silniku ładnie wchodzi wsteczny, a jak włacze silnik to zgrzyta ale wchodzi. Słychac mocny zgrzyt, i wchodzi wsteczny. Jaka moze byc przyczyna? Wytarte elementy plastikowe?
Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć. Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy. Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
darek658, raczej wina we wnętrzu skrzyni, ale co już robiłeś i sprawdzałaeś skoro piszesz że wszystko ok (nie jest ok bo źle działa) , mechanizm zmiany masz na linki czy dźwignie. Trzeba z tym jechać do speca, jeśli problem we skrzyni to może warto ją robić ale tanio nie będzie