Nie wchodzi piąty bieg

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Nie wchodzi piąty bieg

Postprzez bartek22 » 7 lip 2014, o 16:08

Witam
Mam taki problem, otóż wczoraj zerwał mi się środkowy tłumik a z kolei dzisiaj jadąc do mechanika zauważyłem że piąty bieg nie chce w ogóle wejść tak jak bym pchał piątkę w prawo i w ogóle nie chce całkiem w prawo pójść a z kolei jak z czwórki redukuje na trójke też jakoś dziwnie trójka jakby haczyła coś. Pytałem dzisiaj mechanika ale mówi ze to nic nie ma wspólnego wydechem ale nie wiem bo jak ten środkowy tłumik odpadł to lekko cofnąłem i sie wbił w ziemie bo nawet nie słyszałem jak odpad. Dlatego nie wiem co sie stało do wczoraj wszystko było okej dzisiaj podwiesilem tłumik zeby podjechac do mechanika to znowu jakieś problem z biegami a piątki w ogóle nie da rady wrzucić. Jutro przy naprawie tłumika ma gościu sprawdzić ale tak dzisiaj z ciekawości chciałbym wiedzieć czy to cos powaznego zaś.
Pozdro, dzięki za odpowiedzi ;)
Ostatnio edytowano 7 lip 2014, o 18:07 przez bartek22, łącznie edytowano 1 raz
Jak nie urok to sraczka jak to mówie ;) jak nie padnie jedno to padnie drugie :)
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA

Nie wchodzi piąty bieg

 

Postprzez Pozor » 7 lip 2014, o 18:08

że przestawił się drążek lekko , sprawdź tulejki jak wyglądają i ewentualnie trochę podreguluj w lewo lub prawo i sprawdź czy wchodzi 5 bieg
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez bartek22 » 7 lip 2014, o 19:16

Pozor napisał(a):że przestawił się drążek lekko , sprawdź tulejki jak wyglądają i ewentualnie trochę podreguluj w lewo lub prawo i sprawdź czy wchodzi 5 bieg



Właśnie teraz patrzyłem pod maską i biegi haczą o rure i piątka całkowicie haaczy o rure jak chcę wrzucić
Jak nie urok to sraczka jak to mówie ;) jak nie padnie jedno to padnie drugie :)
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA

Postprzez Opik » 7 lip 2014, o 20:10

W 2.0 taki objaw powoduje pekniety krotkie plastikowe cieglo :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pozor » 8 lip 2014, o 11:18

bartek22 napisał(a):
Pozor napisał(a):że przestawił się drążek lekko , sprawdź tulejki jak wyglądają i ewentualnie trochę podreguluj w lewo lub prawo i sprawdź czy wchodzi 5 bieg



Właśnie teraz patrzyłem pod maską i biegi haczą o rure i piątka całkowicie haaczy o rure jak chcę wrzucić


No to wiesz już gdzie go boli :-) teraz tylko weź klucze ,wyreguluj drążek i będzie jak nowy.
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)


- - - Dieta - https://www.intersenior.pl - Dieta



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości