Mam problem ze skrzynią biegów w moim golfie III 1.9tdi

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Mam problem ze skrzynią biegów w moim golfie III 1.9tdi

Postprzez Kamil2903 » 5 lis 2008, o 18:35

Witajcie,
szukam pomocy od osób które mają jakieś pojecie i doświadczenia ze skrzynią z golfa 1.9tdi. W moim jest nastepujący problem, otóż wskakują mi dziwnie biegi 1,3,5 i wsteczny. Wseczny zdarza się że jak wrzucę t nie chce wogóle wskoczyć i muszę wrzucić dwójke i otem znow spróbować, albo kilka razy próbowac wrzucić wsteczny. Zdarza się równiez że po wrzuceniu wstecznego aż coś mi chrupnie i samochód jakby się zatrzęsie. Z 1 znów czesto nie chce wskoczyc blokuje mi się skrzynia i musze machnąć ją na boki na luzie albo czasem 2 wrzucić i ponownie na 1 wrócić. Dodatkowo jak wrzucam 1,3 i 5 czuje takie opory jakby mi bieg przeskakiwał i stawia takie dziwne opory. dla porównania z 2 i 4 czyli biegami wczodzącymi do dołu nie mam problemu. Byłem u mechanika i powiedział mi że powinno wymieić się takie podkładki przy tulejce czy coś w tym stylu, ale oprócz tego że skrzynia luźniej działa problem z wrzucaniem biegów "do góry" pozostał. Czy może mieliście takie doświadczenia i czym to było spowodowane???
Kamil2903
 

Mam problem ze skrzynią biegów w moim golfie III 1.9tdi

 

Postprzez Leito » 5 lis 2008, o 18:41

Witaj kolego. Ja do niedawna miałem podobny, można nawet powiedzieć, taki sam problem. No i szczerze mówiąc dalej mam. Ja u siebie wymieniłem wybierak, ten przy skrzyni biegów. Przez pewien czas było elegancko :). Teraz problem znowu wrócił. Czasami jadąc przez miasto po prostu nie mogę wrzucić tej przeklętej jedynki :-x. Kolega SotoM miał u siebie taki sam problem. Również wymienił wybierak ale nic mu to nie pomogło. Wymienił olej w skrzyni biegów i problem momentalnie zniknął. Zobacz TEN temat. Pozdrawiam :)
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Kamil2903 » 5 lis 2008, o 19:39

Ok kolejne pytanie jak mam sprawdzić czy olej jest brązowy? Wiem ze najlepiej go spuścić tylko ja za bardzo nie mam możliwości zrobienia tego w warunkach domowych ponieważ nawet kanału nie mam a pod samochód podniesiony na lewarku bez obrazy ale się nie położę:D czy coś moze można przy skrzyni odkrecić i wziąc próbkę tego oleju czy jakoś tak? A i jeszcze jedno czy Kolega wynieniał olej w skrzyni czy tylko wybierak???
Kamil2903
 

Postprzez Leito » 5 lis 2008, o 19:51

Ja bym Ci najpierw radził wymienić olej. 2l oleju kosztują 60 zł + wymiana u mechanika to będzie koło 100 zł gdzieś. No chyba, że sam będziesz wymieniał. Może być tak, że wybierak masz dobry a olej jest już do kitu. Prawdopodobnie u mnie tak jest bo wybierak miałem ok :/. A olej to "Castrol TAF-X 75W90 30zł 1L" Pozdro
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez SotoM » 6 lis 2008, o 00:27

widze ze zostałem wspomniany :-) . to fakt.olej jest bardzo ważny w skrzyni...stary olej moze narobić wiele szkód osprzetu zewnetrznego przez słabe smarowanie.dlatego częsci sie wyrabiaja.łamia sie łączniki itd itp...
tak jak Leito, wspomniał przerobiłem ten temat,zmieniałem siłownik sprzęgła,odpowietrzałem kilka krotnie płyn w ukł.hydr.sprzęgła,zmieniałem wybierak,i różne częsci wybieraka oraz próbowałem coś regulować na linkach czego nie powinno sie robic... i okazało sie ze winą był olej. juz zapomniałem ze miałem problem z cięzko wskakujacą 1nką, zgrzytajacym wstecznym i z resztą biegów... olej okazał sie lekiem na to...
Ostatnio edytowano 7 lis 2008, o 00:39 przez SotoM, łącznie edytowano 1 raz
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Leito » 6 lis 2008, o 18:55

SotoM napisał(a):tak jak Kamil2903, wspomniał

Yyy chyba kolega Leito :P
Pozdro
Leito
Members
 
Posty: 1528
Dołączył(a): 15 lip 2008, o 19:40
Lokalizacja: Janówko k. Brodnicy
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości