luzy na drazku zmiany biegow

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

luzy na drazku zmiany biegow

Postprzez e-piotrek » 30 kwi 2008, o 23:13

Witam wszystkich , mam pytanko co moze byc powodem tego ze wajcha skrzyni biegow na luzie lata mi we wszystkie strony (biegi wchodza mi dobrze ale musze w ciemno trafiac na odpowiedni bieg)tylko przy wchodzeniu na 5 bieg czuje opor na drazku , aa i bym zapomnial czy trzeba zmieniac olej w skrzyni biegow slyszalem ze nietrzeba ze tego sie wogole nie powinno robic prawda?
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie

luzy na drazku zmiany biegow

 

Postprzez piotr0488 » 1 maja 2008, o 01:27

tak oleju sie nie wymienia chyba ze w kryzysowych sytuacjach... sprawdz poduszke skrzyni biegow , a dokladnie czy niewycieka z niej olej, znajduje sie : jak otworzysz maske to na dole po prawej stronie...
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez brzoza » 6 maja 2008, o 20:49

Ostatnio miałem ten sam problem z luzem na drążku. Podczas wymiany sprzęgła, jak już wyjąłem skrzynię to się okazało że na mechanizmie zmiany biegów są straszne luzy. Żeby je zlikwidować musisz sobie kupić 4 tulejki (chyba plastikowe) + 2 cięgna/łączniki (jedno długości około 15cm a drugie około 5cm). Na allegro widziałem ostatnio te cięgna/łączniki - 18zł + przesyłka, a te tuleje miał gościu na giełdzie samochodowej , cena około 30zł, ale nie miał tego akurat przy sobie tylko na sklepie więc powkładałem podkładki i luzy zniknęły - poprawa kolosalna i to nawet tych cięgien nie wimianiałem tylko podkładki powkładałem.
brzoza
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 maja 2008, o 18:52
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez e-piotrek » 6 maja 2008, o 23:08

...wielkie dzieki kolego za pomoc - przyznalem Ci punkta ;-)
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie

Postprzez wazki21 » 12 maja 2008, o 18:01

Ja się dołączę do tematu ponieważ mam podobny problem. Z tym, że u mnie z wybieraniem biegów nie ma najmiejszych problemów. Po ściągnięciu mieszka zuważyłem, że przy końcu drążka jest taka jakby nasadka zakręcana na dwie śruby (podejrzewam, że jest juz wyrobiona) i takie coś jakby jajeczko, na którym osadzony jest lewarek (podejrzewam, że przez to lewarek obraca się wokół własnej osi). Chciałem ostatnio to wymienić, ale niestety nie wiem jak się za to zabrać. Czy ktoś miał może podobny dylemat i wie jak się go pozbyć. Z góry dzięki.....
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Postprzez kociol » 12 maja 2008, o 23:01

dołączę się do prośby usera wazki21 . wymieniłem poduszki lecz problem pozostał
kociol
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 maja 2008, o 17:34
Lokalizacja: Miastko / Gdańsk

Postprzez Thomas3 » 16 maja 2008, o 00:55

chlopaki musicie sprawdzic czy na skrzyni biegow linki sa dobrze dokrecone i ta przeciwwaga oraz sprawdzic czy ta przeciw waga czasem nie jest peknieta w miejscu gdzie ja sie przykreca do skrzyni biegow :) ja mialem taki problem wczesniej z tym luznym drazkiem

pozzdrawiam
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez tuńczyk » 23 maja 2008, o 10:46

Witam.
Czy pytający poradzili sobie z problemem??? bo mi właśnie przed chwilą tez zaczęła wajcha latać luźno... na piątkę tylko normalnie czuć delikatny opór i wajcha z piątki wraca w do pozycji właściwej.. ale na luzie lata jak chce..
Pozdrawiam
Tuńczyk
tuńczyk
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 kwi 2008, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez e-piotrek » 23 maja 2008, o 14:12

...witaj w klubie :-D

[ Dodano: 2008-07-09, 21:57 ]
...i jak poradzil sobie ktos z tym luzem na drazku biegow?
Avatar użytkownika
e-piotrek
Czytacz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 10:45
Lokalizacja: Nisko/Podkarpacie


- - - https://obiektywni.club



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości