linka spzegla pomocy

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

linka spzegla pomocy

Postprzez crakersiak » 15 lis 2008, o 17:41

witam prosze o rade niedawno wymienilem sprzeglo w golfie 3 1.8 GT z powodu takiego ze linka byla zepsuta zostala stara i teraz czuje ze zanika mi sprzeglo co moge zrobic czy wymienic linke czy teraz to juz nie warto ? poradzcie co mam zrobic zanika czyli ze poprostu jest coraz mniej pedal idzie w gore juz mam pol
crakersiak
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 13 lis 2008, o 23:05
Lokalizacja: GD

linka spzegla pomocy

 

Postprzez mani51 » 15 lis 2008, o 20:24

crakersiak,

wymieniłeś sprzęgło bez potrzeby bo okazało się że zepsuta była linka? dobrze to zrozumiałem? Jeśli tak to po co się głupio pytać czy warto wymienić linkę...jak jest zepsuta a tak właśnie twierdzisz to nie tyle warto co nawet trzeba ją wymienić...w ostatnim czasie było na forum kilka tematów z tym związanych
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez crakersiak » 15 lis 2008, o 21:25

mani51 napisał(a):crakersiak,

wymieniłeś sprzęgło bez potrzeby bo okazało się że zepsuta była linka? dobrze to zrozumiałem? Jeśli tak to po co się głupio pytać czy warto wymienić linkę...jak jest zepsuta a tak właśnie twierdzisz to nie tyle warto co nawet trzeba ją wymienić...w ostatnim czasie było na forum kilka tematów z tym związanych


nie wstawilem nowe sprzeglo a linka zostala stara i pytam sie czy sprzeglo nie bedzie sie szybciej scieralo na starej lince bo ponoc jak jest samoregulujaca to trzeba wymieniac na nowa
crakersiak
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 13 lis 2008, o 23:05
Lokalizacja: GD

Postprzez mani51 » 15 lis 2008, o 21:39

aha...skoro sprzęgło bierze bardzo nisko tzn że samoregulator padł albo skonczyła mu się możliwość regulacji więc trzeba wymienić bo jeszcze trochę będziesz miał problemy ze zmianą biegów jak dobrze nie wysprzęgli...ja proponuję zmienić tylko zapaznaj się najpierw z instrukcją montażu linki z samoregulatorem bo jak źle założysz to będzie kicha...mam jeszcze jedno pytanko - podczas wymiany sprzęgła linka była odpięta. Czy zablokowałeś przed tym samoregulator linki? Może zapomniałeś go odblokować po remoncie i dlatego nie naciąga linki
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez marko1967 » 15 lis 2008, o 21:48

mani51 napisał(a):Czy zablokowałeś przed tym samoregulator linki? Może zapomniałeś go odblokować po remoncie i dlatego nie naciąga linki
słuszna uwaga bo już sam osobiście słyszałem o tym błędzie i było długie dociekanie a tu okazało się że to był szkolny błąd pozdrawiam
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez crakersiak » 16 lis 2008, o 12:34

a jakie sa objawy jak nie odblokuje samoregulatora ? blokuje sie czy jak ?gdzie sie go odblokowywuje?
crakersiak
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 13 lis 2008, o 23:05
Lokalizacja: GD

Postprzez mani51 » 16 lis 2008, o 12:55

blokada jest po to żeby po wypięciu linki samoregulator nie rozsunął się całkowicie bo póżniej jest problem z jego ściśnięciem. A jak jest zablokowany to właśnie nie będzie się rozsuwał i nie będzie kasował luzu linki tzn sprzęgło będzie za nisko brało...do jego zablokowania na na czas wyjęcia linki służy taka biała zapinka która powinna teraz luźno się dyndać na pancerzu

ściągnij sobie to i tam znajdziesz opis linki z samoregulatorem, jak ją montować itp. bo ja tego do konca nie trybię i wolę nie pisać swoimi słowami

http://odsiebie.com/pokaz/649470---92f2.html
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości