linka czy sprzeglo

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

linka czy sprzeglo

Postprzez PashkaGT » 27 paź 2009, o 20:32

Witam
Mam pytanie jestem szczesliwym uzytkownikiem Golfa 1.8 GT ale ostatnio cos dziwnie sprzeglo mi chodzi, czasami robi sie dziwnie miekkie ale biegi wchodza ok i za pare minut samo tak od siebie jest normalne. Co to moze byc czy linka? cos ze sprzeglem a moze samoregulator. Sprzeglo nie ciagnie.
PashkaGT
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2009, o 00:01
Lokalizacja: Łódź

linka czy sprzeglo

 

Postprzez K@mil » 27 paź 2009, o 20:34

pierwsze pytanie odczules moze cos takiego ze golf na biegu 4/5 nie przyspiesza tak jakby slizgalo sie sprzeglo ?
Jesli wszystko jest ok to prawdopodobnie linka do wymiany, w golfie jest samoregulacyjna czyli nic nie podkregulujesz i trzeba wymieniac na nowa
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez PashkaGT » 27 paź 2009, o 21:00

nic sie slizga przy wyprzedzaniu niczego nie odczuwam patrzylem na obroty rowniez ladnie idzie
PashkaGT
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2009, o 00:01
Lokalizacja: Łódź

Postprzez prezesik » 28 paź 2009, o 12:28

sprawdź linkę, przy skrzyni, czy nie wystają z niej pojedyncze druty, mogą one stawiać opór, innym razem może być OK, może masz linkę, która kończy swój żywot...
K@mil napisał(a):w golfie jest samoregulacyjna czyli nic nie podkregulujesz i trzeba wymieniac na nowa
ja wymieniłem na nową, niestety bez samoregulatora, na końcu linki są dwie śrubki na klucz 10, którymi reguluje się nacią linki.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez jerro » 29 paź 2009, o 00:38

Ja osobiście wolę linkę z regulacją ręczną. Naciągamy śrubkami pod spodem, potem regulacja w miejscu które zaznaczyłem. Po wyregulowaniu zgodnie z instrukcją, żaden bieg nie ma prawa zgrzytąć. Z samoregulatorem bywało różnie.

Obrazek
jerro
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 16:33
Lokalizacja: K-Koźle

Postprzez PashkaGT » 29 paź 2009, o 20:05

Ok Panowie dzieki za podopowiedz w weekend powlacze z linka, jerro, tez mam zle doswiadczenia w samoregulacja ale w Transicie
Pozdrawiam
PashkaGT
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2009, o 00:01
Lokalizacja: Łódź


- - - MMA Częstochowa



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości