Krótka skrzynia - istnieje?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez rafal_z_ph » 24 cze 2009, o 13:59

W TD jest seryjnie inna skrzynia, ma rzeczywiście krótsze przełożenia niż TDi.

Mam obecnie TDi '96 i do 160 km\h idzie jak wariat :-D , a mój poprzedni golfik '93 miał TD i do 120 z trudem szedł :wstyd: , a max to 150 km\h.
rafal_z_ph
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 10 gru 2007, o 22:42
Lokalizacja: Pomieczynska Huta/Kaszuby

 

Postprzez gomez1982 » 24 cze 2009, o 14:51

Bo z tego co czytałem na kilku forum Audi to po włożeniu do TD skrzyni np od TDI prawie w ogóle by się on nie rozpędzał.Skrzynia ta została tak dobrana żeby właśnie miał on jakieś przyśpieszenie stad krótkie przełożenia.

A co do startu to fakt na mojej skrzyni szybko to idzie :-P
Moja Śliweczka
Gwint str. 10
Obrazek
Avatar użytkownika
gomez1982
Gaduła
 
Posty: 709
Dołączył(a): 13 mar 2009, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez SotoM » 24 cze 2009, o 22:54

gomez1982,
gomez1982 napisał(a):kilku forum Audi to po włożeniu do TD skrzyni np od TDI
nie porównuj audo do golfa. w audi siedzi skrzynia wzdłuz auta a w golfie w poprzek...
w TD skrzynia jest inna,inne sterowanie biegam i ciegła sztywne ,a w TDI jest inna skrzynia inny wybierak i biegi sterowane są linkami... trzeba by było przekładać wszystko...
takze watpie aby był taki patent zrobiony. chyba ze w TD jakiś Nieudol załozył skrzynie od Benzyniaka...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez gomez1982 » 25 cze 2009, o 11:13

SotoM nie zrozumieliśmy się chodzi mi o przełożenie do TD skrzyni od TDI czy to w golfie czy B4 80 w zależności od modelu.A nie że z jednej do drugiej marki.

Chodzi tylko o samą skrzynie że po przełożeniu skrzyni z TDI do TD w ogóle się nie rozpędza bo przełożenia są tak długie że mu to nie wychodzi.Czy to będzie w golfie czy w Audi.

na vwgolf.pl czytałem o tym bo jeden koleś też się zapytał o tą możliwość i też mu tak samo odpowiedzieli że to nie ma sensu.Za dużo to będzie kosztować i jego TD nie będzie jechać.

Jeśli ktoś chce zmniejszyć przełożenia to tylko wymiana kół zębatych.Można sobie je samemu wytoczyć i wyfrezować ale czy to jest warte zachodu?No i przede wszystkim masa obliczeń z tym związana.

Mam nadzieje że już wiesz o co mi chodzi a chodzi tylko o brak rozpędzenia TD i duże przeróbki.
Moja Śliweczka
Gwint str. 10
Obrazek
Avatar użytkownika
gomez1982
Gaduła
 
Posty: 709
Dołączył(a): 13 mar 2009, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez SotoM » 25 cze 2009, o 23:23

gomez1982, ja wiem o co ci chodzi....doskonale.... w audi stoja silniki w zdłuz wiec podłączenie lewarka jest to samo.... ale jesli chodzi o golfa. to TD ma inna skrzynie biegi sterowane ciegłami sztywnymi a TDI ma inna skrzynie i biegi sa sterowane linkami...rozumiesz....
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron